Test: FATBIKE - monstum wśród rowerów

Sobota, 10 października 2015 09:57

Miłośnicy „dwóch kółek” nareszcie doczekali się niestandardowego roweru, który z oszałamiającą prędkością się światowym trendem rowerowym. Fatbike to rower o grubaśnych kołach z oponami 26x4.00”, przeznaczony jest dla wymagających, szukających dodatkowych wrażeń bikerów. Można na nim przebrnąć przez sypkie i grząskie podłoża, sunąć po piachu, śniegu i błocie.

Do niedawna Fatbike był dostępny jedynie na zamówienie. Początkowo monstrualne rowery używane były tylko do ekstremalnych wyścigów wytrzymałościowych. Szybko zorientowano się jednak, że „grube rowery” mają duże możliwości i potencjał, który trzeba wykorzystać. Firmy rowerowe zaczęły kolejno wprowadzać seryjne rowery typu fatbike. „Grubaśne rowery” różnią się od siebie modelami, osprzętem, wagą, ceną itd., jednak serce każdego z nich czyli rama jest jednakowa. Dzięki swojej konstrukcji posiada ona doskonałe zdolności tłumienia drgań, zaś widelec pozwala na zastosowanie ogromnych opon. Najszersze opony dostępne na rynku pozwalają fatbike-owi na bezproblemowe pokonanie terenów niedostępnych dla zwykłego roweru MTB.

Dzięki możliwości obniżenia ciśnienia w kołach rower jest bardzo stabilny oraz posiada dużą amortyzację. Fatbike zachwyca oryginalnością , kolorystyką, możliwościami a przy tym gwarantują ekstremalne doznania.

Firma Shockblaze oferująca Fatbika o nazwie HULK, dała Nam możliwość przetestowania swojego „grubasa”. Testy potwierdzają, że monstrualne rowery mają w sobie „to coś” do czego ciągnie każdego miłośnika rowerów. Hulk ważący 16,5 kg w jaskrawym czerwonym kolorze spisuje się fantastycznie. Nie straszny mu piasek, woda czy błoto. Na śnieg musimy jeszcze trochę poczekać ale 4.00” opony Kendy taranują przeszkody nie zostawiając im żadnych szans, więc śnieg tez nie sprawi im trudności.

Rower do oglądnięcia na żywo w Salonie Firmowym Shockblaze MTB STYLE ul. Waksmundzka 60, w Nowym Targu


Bartłomiej Dutkiewicz
MTB STYLE
komentarze
Reklama
Galeria zdjęć
Reklama