Mistrzostwa Małopolski MTB (zdjęcia)

Niedziela, 2 sierpnia 2015 23:07

Cztery medale i wiele czołowych lokat zdobyli reprezentanci Lubonia Skomielna Biała podczas mistrzostw Małopolski MTB rozegranych w niedzielę 2 sierpnia. Areną zmagań były zbocza Lubogoszcza w Kasinie Wielkiej. Medal z najcenniejszego kruszcu przypadł w udziale Mai Latawiec, która zwyciężyła w kategorii młodziczek.

W tej samej kategorii Sabina Wierzycka uplasowała się na 4 pozycji. Tytuł Mistrza Małopolski przypadł również w udziale Józefowi Rabskiemu w kategorii Masters III. Po srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Małopolski sięgnął Jarosław Żur w rywalizacji juniorów młodszych. Tytuł II V-ce Mistrzyni Małopolski wywalczyła Agnieszka Bal w Kobietach Open. Tuż za podium, na najbardziej nielubianym przez zawodników 4 miejscu uplasowali się Leszek Świder w Mastersach I, Jakub Surówka w elicie mężczyzn, Tomasz Bal w kategorii U23 mężczyzn, Bartosz Dziadkowiec w juniorach, Magdalena Utnicka w gronie juniorek młodszych i Sabina Wierzycka w młodziczkach. Piąte miejsce przypadło w udziale Jakubowi Kościelniakowi w juniorach a na 7 pozycji sklasyfikowany został Jakub Żaczek w gronie młodzików.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również najmłodsi zawodnicy Lubonia, którzy rywalizowali o Puchar Lubogoszczy w ramach Pucharu Szlaku Solnego. W wyścigu chłopców 8-10 lat znakomicie spisał się Brajan Świder, który finiszował na trzeciej pozycji. W tej samej kategorii Bruno Baścik był 9 a Bartosz Gacek 19. Nie gorzej od chłopców radziły sobie dziewczęta. W kategorii dziewcząt 8-10 lat na piątym miejscu uplasowała się Maja Latawiec. Ta sama lokata przypadła również w udziale Iwie Karkula, która startowała w najmłodszej kategorii - dziewcząt do lat 7.

Gratulując zawodnikom „Lubonia” osiągniętych rezultatów pozostaje życzyć im nie mniej udanych występów w kolejnych zawodach.