Rajd rowerowy "Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej"

Czwartek, 24 września 2015 20:12

Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Małopolski Związek Kolarski zapraszają do udziału w Rajdzie Rowerowym "Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej", który odbędzie się 27 września w okolicach Tylicza. Na uczestników rajdu czekają trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Wielu turystów przyjeżdża w gorlicko-sądeckie zwabionych naturą i skarbami kultury. Wędrując po szlakach górskich w pasmach Beskidu Sądeckiego i Niskiego, korzystając latem ze sportów wodnych na Jeziorze Rożnowskim i Klimkówce, Dunajcu i Popradzie, śmigając zimą po ośnieżonych stokach – wszędzie spotykają perełki Szlaku Architektury Drewnianej, których nagromadzenie w tym rejonie jest wyjątkowe. To tu znajduje się 6 spośród 8 drewnianych świątyń z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Te drewniane kościółki i cerkwie przez cały rok udostępnione są do zwiedzania. Ponadto jeszcze do końca września można poznać kilkadziesiąt innych drewnianych perełek.

Start i meta rajdu: stadion w Tyliczu, godz. 12:00
Trasy rajdu:
Trasa MINI – 20 km: Tylicz - Powroźnik - Krynica - Roma - Tylicz
Trasa MIDI – 30 km: Tylicz - Powroźnik - Krynica - Krzyżówka - Mochnaczka - Tylicz
Trasa MAXI – 40 km: Tylicz - Powroźnik - Krynica - Krzyżówka - Berest - Czyrna - Mochnaczka - Tylicz
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapisy w miejscu zbiórki, na stadionie w Tyliczu, w godz. 10:00-11:50.
Ze stadionu w Tyliczu miłośnicy dwóch kółek wyruszą odkrywać Szlak Architektury Drewnianej.
W zależności od wybranej trasy będą mogli odwiedzić wpisaną na Listę UNESCO cerkiew
w Powroźniku, a także świątynie w Krynicy-Zdroju, Bereście i Tyliczu. W każdej z nich czeka przewodnik, który oprowadzi uczestników rajdu po obiekcie.

Każdy otrzyma także bezzwrotny numer startowy, mapkę trasy z objaśnieniami i miejscem na uzbierane po drodze naklejki - zdobywcy przynajmniej trzech uhonorowani zostaną pamiątkowymi dyplomami. Po powrocie na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek oraz woda mineralna Muszynianka. Dla rowerzystów przygotowano także wiele konkursów z ciekawymi nagrodami.
Poznawanie Szlaku Architektury Drewnianej najlepiej dopasować do ulubionych form aktywności. Z siodełka rowerowego świat prezentuje się atrakcyjniej, a zwiedzanie nie jest nudne. Można się
o tym przekonać, biorąc udział w rajdzie rowerowym „Obierz kierunek na Szlak Architektury Drewnianej”.
Regulamin rajdu oraz szczegółowe informacje: www.mot.krakow.pl

Więcej o Szlaku Architektury Drewnianej:
www.drewniana.malopolska.pl
www.facebook.com/drewniana.malopolska

opr.s/
komentarze
Reklama
Reklama