NKK Thule – JMP na Nowy Targ Road Challenge

Wtorek, 7 czerwca 2016 22:27

Nowy Targ Road Challenge to trzy etapowy szosowy wyścig kolarski odbywający się na Podhalu w dniach 3-5 czerwca 2016 r. Oczywiście na tak ważnej imprezie, a w dodatku na własnym terenie nie mogło zabraknąć zawodników z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego Thule - JMP, którzy wystartowali w składzie: Krzysztof Kępa, Łukasz Kunc, Ernest Kurowski, Janusz Bala, Marcin Domin, Marcin Kwiatek, Mirek Soból, Stanisław Sichelski.

Pierwszy etap rozpoczął się od jazdy indywidualnej na czas na Przełęcz Knurowską. Dystans 6 km o średnim nachyleniu ok. 5% ustawił klasyfikację na następny dzień zmagań. Na starcie stanęło 124 zawodników i zawodniczek. Najlepszym z naszych okazał się Łukasz Kunc, który zajął 2 miejsce w kategorii M1 oraz 10 open.

Drugi dzień to królewski etap ze startu wspólnego liczący 129km z przewyższeniem ponad 2100 metrów. Trasa wyścigu prowadziła po Polskim i Słowackim Spiszu gdzie kolarze mieli do pokonania i to aż dwukrotnie podjazd z Osturni (SK) na Łapszankę. Organizatorzy nie wykazali litości gdyż meta umiejscowiona była na końcu trzykilometrowego podjazdu w Dursztynie. Na tym etapie również najlepszym naszym zawodnikiem był Łukasz Kunc który tym razem zajął 1 miejsce w kategorii M1 i 5 open.

Start niedzielnego trzeciego etapu miał miejsce na rynku w Nowym Targu tuż obok miejskiego Ratusza. Trasa liczyła 99 km z przewyższeniem ponad 1500 metrów i prowadziła przez zachodnią część Podhala. Kolarze i tym razem mieli do pokonania dwie rundy, tym samym musieli dwukrotnie pokonać dość wymagający podjazd z Odrowąża do Bukowiny Osiedle. Meta wyścigu usytuowana była na stadionie obok Miejskiej Hali Lodowej gdzie mogliśmy sobie zafiniszować niczym na welodromie w Roubaix. Najszybszym naszym kolarzem już po raz trzeci został Łukasz Kunc który w swojej kategorii M1 zajął tym razem 3 miejsce, a w klasyfikacji open był 10..

Podsumowując wyścig był wielkim wyzwaniem dla kolarzy, gdyż przez trzy dni pokonali oni dystans prawie 250 km z sumą przewyższeń ponad 4000 metrów ale za to nagrodą była słoneczna pogoda oraz piękne widoki na Tatry, Gorce i Pieniny. Wielkie podziękowania należą się organizatorom za perfekcyjnie przygotowane, oznakowane i zabezpieczone trasy, za bufety które były umiejscowione na trasie, a przede wszystkim za wozy techniczne które jechały za zawodnikami. Z jednego z nich dzięki uprzejmości TKKF Pacific Toruń zmuszony był skorzystać Janusz tuż po defekcie w Niedzicy. Dziękujemy.

W klasyfikacji generalnej drużynowo Nowotarski Klub Kolarski zajął 4 miejsce.

Poniżej wyniki naszych zawodników na poszczególnych etapach oraz w klasyfikacji generalnej indywidualnej

Etap 1:
Kat. M1
Łukasz Kunc – 2 miejsce

Kat. M2
Marcin Domin – 22 miejsce

Kat. M3
Ernest Kurowski – 10 miejsce
Krzysztof Kępa – 15 miejsce
Janusz Bala – 17 miejsce
Marcin Kwiatek – 18 miejsce
Mirosław Soból – 19 miejsce

Kat. M4
Stanisław Sichelski – 7 miejsce

Etap 2:
Kat. M1
Łukasz Kunc – 1 miejsce

Kat. M2
Marcin Domin – 22 miejsce

Kat. M3
Ernest Kurowski – 5 miejsce
Krzysztof Kępa – 12 miejsce
Mirosław Soból – 16 miejsce
Janusz Bala – 20 miejsce
Marcin Kwiatek – 22 miejsce

Kat. M4
Stanisław Sichelski – 9 miejsce

Etap 3:
Kat. M1
Łukasz Kunc – 3 miejsce

Kat. M2
Marcin Domin – 23 miejsce

Kat. M3
Ernest Kurowski – 5 miejsce
Krzysztof Kępa – 7 miejsce
Janusz Bala – 18 miejsce
Mirosław Soból – 21 miejsce
Marcin Kwiatek – 23 miejsce

Kat. M4
Stanisław Sichelski – 9 miejsce

Klasyfikacja generalna indywidualna:
Kat. M1
Łukasz Kunc – 2 miejsce

Kat. M2
Marcin Domin – 21 miejsce

Kat. M3
Ernest Kurowski – 6 miejsce
Krzysztof Kępa – 11 miejsce
Mirosław Soból – 16 miejsce
Janusz Bala – 20 miejsce
Marcin Kwiatek – 22 miejsce

Kat. M4
Stanisław Sichelski – 9 miejsce

Pełne wyniki: https://system.timedo.pl/pl/publiczny/wyniki

źródło: klub

komentarze
Reklama
Galeria zdjęć
Reklama