Rozpoczyna się Nowy Targ Road Challenge

Piątek, 19 maja 2017 14:13

W ten weekend do Nowego Targu przyjadą kolarze amatorzy z całego kraju na II edycję wyścigu etapowego Nowy Targ Road Challenge.

Termin imprezy to 19-21 maja.

1 etap to jazda indywidualna na czas z Knurowa przez Przełęcz Knurowską z metą w Ochotnicy Górnej.
2 etap ze startem i metą w Dursztynie poprowadzony jest przez Krempachy, Nową Białą, Trybsz, Łapsze Wyżne i Niżne, Niedzicę, Spiską Starą Wieś, Wielką Frankową, Ostrurnię i Łapszankę. Na tym etapie do pokonania zawodnicy będą mieli 2 rundy przez tereny Polski i Słowacji.

W 3 ostatnim dniu wyścigu gospodarzem startu i mety jest miasto Nowy Targ. Zawodnicy startują ze stadionu przy Hali Lodowej, jadą w kierunku Morawczyny i Pyzówki gdzie wjadą na 2 małe a następnie 4 duże rundy przebiegające przez Pyzówkę, Trute, Ludźmierz, Krauszów, Długopole. Po przejechaniu wszystkich rund zawodnicy udają się na metę usytuowaną na stadionie przy Hali Lodowej w Nowym Targu.

W związku z wyścigiem organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci. W Niedzielę 21 maja zostaną rozegrane zawody dla dzieci rocznik 2004-2010. Zapisy zaczynają się od godziny 9.00 – 10.45.

Dzieci podzielone według rocznika i płci będą startować w osobnych grupach. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje i nagrody dla uczestników.

Start w zawodach dla dzieci jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje na temat wyścigu znajdują się na stronie www.nowytargroadchallenge.pl

opr.s/
komentarze
Reklama
Reklama