Rodzinne Rajdy Rowerowe ruszają już w ten weekend

Czwartek, 6 lipca 2017 14:41

W sobotę 8 lipca na stadionie sportowym w Przeciszowie rozpocznie się rajd rowerowy, który zainauguruje czwartą edycję projektu „Rodzinne rajdy rowerowe”. Dzień później, na stadionie w Ciężkowicach, wystartuje drugi rajd, a następnie - przez całe wakacje - wszyscy miłośnicy jednośladów będą mieli szansę wziąć udział w kolejnych, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Na realizację tegorocznej edycji projektu, którego inicjatorem jest Województwo Małopolskie samorząd zarezerwował w budżecie 300 tys. zł.

- Małopolska jest idealnym miejscem na uprawianie turystyki rowerowej. Od kilku lat realizujemy projekt rozbudowy sieci tras rowerowych. Do 2020 roku będziemy mieć ich aż 1000 km. Dzięki coraz lepszej infrastrukturze Małopolanie mają szansę spędzać czas wolny aktywnie, rodzinnie i na świeżym powietrzu. Jako samorząd stawiamy na zdrowy tryb życia, dlatego każda taka inicjatywa, która angażuje coraz liczniejsze rzesze mieszkańców niezwykle cieszy - mówi Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.

W tym roku zadanie w imieniu województwa zrealizuje Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała. Realizator zadania planuje przeprowadzić łącznie 9 rajdów rowerowych wraz z atrakcjami towarzyszącymi. Trasy będą zróżnicowane w zależności od stopnia trudności. Na starcie poszczególnych rajdów każdy uczestnik otrzyma numer startowy oraz komplet materiałów informacyjnych. Dla 200 pierwszych zarejestrowanych do rajdu uczestników na mecie przewiduje się pamiątkowy medal oraz bezpłatny posiłek. Poza przejażdżkami rowerowymi „Rodzinne Rajdy Rowerowe” oferują wiele dodatkowych atrakcji, m.in. gry i zabawy, konkursy oraz występy i pokazy.

opr.s/

źródło: UMWM

komentarze
Reklama
Reklama