Kolejny rajd rowerowy” już w sobotę w Zakliczynie

Czwartek, 20 lipca 2017 15:46

Ta wakacyjna propozycja Województwa Małopolskiego cieszy się ogromnym powodzeniem wśród Małopolan, a kolejne wydarzenia przyciągają coraz większe rzesze miłośników dwóch kółek z całego regionu. Dobra zabawa i wspólne, aktywne spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin gwarantowane.

Malownicze tereny Małopolski oraz ukształtowanie terenu stwarzają idealne warunki do uprawiania turystyki rowerowej, dlatego też „Rodzinne rajdy rowerowe” wpisały się już na stałe w kalendarz małopolskich, letnich wydarzeń. Każdy od skrzata po seniora ma szansę przejechać się wraz z rodziną doskonale przygotowanymi przez organizatorów trasami w aż 9 miejscach każdego subregionu.

Na miłośników dwóch kółek w Zakliczynie i okolicy przygotowano trzy trasy o różnej długości, a ich stopień trudności będzie zróżnicowany ze względu na możliwości kondycyjne oraz wiek uczestników. Dla najmłodszych i początkujących rowerzystów przygotowano trasę mini o długości 7 km. Na osoby będące z rowerami za pan brat czeka 25-kilometrowa trasa midi. Natomiast na tych najbardziej zaprawionych w rowerowych bojach czeka nie lada wyzwanie - 40 km urokliwej trasy z Zakliczyna do Jamnej i z powrotem. Dla 200 pierwszych zarejestrowanych osób, w ramach każdego rajdu, przewidziano bezpłatny bufet, ciepły posiłek, dyplom za udział w rajdzie i medal. Ponadto na starcie poszczególnych rajdów każdy uczestnik otrzyma numer startowy oraz komplet materiałów informacyjnych. Poza fascynującymi przejażdżkami rowerowymi „Rodzinne Rajdy Rowerowe” oferują wiele dodatkowych atrakcji, m.in. gry i zabawy, konkursy, występy i pokazy oraz nagrody i wyróżnienia. W tym roku zadanie w imieniu województwa realizuje Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała.

Projekt „Rodzinne rajdy rowerowe” cieszy się dużą popularnością wśród Małopolan. Od pierwszej edycji w rajdach wzięło udział ok. 8,5 tys. osób. W tym sezonie odbyły się już trzy rajdy: w Przeciszowie, Ciężkowicach i Wojniczu gromadząc setki uczestników. Przed nami jeszcze rajdy w Rabce, Korzennej, Nowym Wiśniczu, Wygiełzowie k. Chrzanowa oraz w Pleśnej.

źródło: UMWM

komentarze
Reklama
Reklama