Na dwóch kołach nad Sołą

Środa, 6 września 2017 08:01

W dniu 10 września w Oświęcimiu spotkają się miłośnicy dwóch kółek, by w ramach projektu Małopolska Tour przejechać ok. 40 km we wspólnym rajdzie oraz wymienić doświadczenia, skorzystać z licznych aktywności rowerowych. Start rajdu zaplanowano na godzinę 12:00.

– Jest to wielka plenerowa impreza, mamy nadzieję, że przyjadą do nas wszyscy, którzy kochają rowery. Mamy zamiar szczególnie honorować wszystkie stowarzyszenia rowerowe, które licznie zjadą się w tym dniu do Oświęcimia oraz wszystkich tych, którzy dbają o rozwój turystyki rowerowej – podkreślają organizatorzy.

Zapisy uczestników będą prowadzone od godziny 9:00 do 11.45 w biurze rajdu na bulwarach nad Sołą. Warto się spieszyć!

- Pierwszych 1500 osób otrzyma posiłek, medal i pamiątki. Pozostali uczestnicy dostaną numer startowy, jednak już bez dodatkowych świadczeń – podaje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

O godzinie 15:00 organizatorzy zapraszają na zawody dzieci. Zapisy będą godzinę wcześniej.

Rajd w Oświęcimiu jest ostatnim wydarzeniem na mapie Małopolska Tour. To wielkie święto rowerowe, gdzie na uczestników czeka wiele atrakcji. Z myślą zarówno o kolarzach – amatorach, jak i zawodowcach, przygotowano m. in. zawody sportowe, zabawy dla najmłodszych, pokazy rowerowe i piknik rowerowy. Na zakończenie całego wydarzenia wszyscy będą mogli bawić się przy dźwiękach rockowej grupy „IRA."
Opr.eł/fot. UMWM
komentarze
Reklama
Reklama