Ponad tysiąc rowerzystów w Oświęcimiu

Niedziela, 10 września 2017 18:14

Niedziela w Oświęcimiu upłynęła pod znakiem dwóch kółek. Za sprawą Małopolska TOUR - na rowerzystów czekały zmagania rajdowe, szkolenia, koncerty i lokalne smakołyki z food trucka.

W samo południe z oświęcimskich bulwarów nad Sołą wystartował rajd rowerowy. Kolumnę rowerzystów poprowadził marszałek Jacek Krupa. - Wiemy jak ważny jest zdrowy styl życia, dlatego w te wakacje Małopolanie mogli skorzystać z wielu interesujących wydarzeń sportowych organizowanych w ramach kampanii „Małopolska na rowery”. Zachęcamy w niej mieszkańców do spędzania czasu aktywnie, bez telefonu czy komputera. Zwieńczeniem lata na dwóch kółkach jest święto rowerowe, które odbywało się na pięknych i zielonych bulwarach nad Sołą w Oświęcimiu. Oprócz rajdu rowerowego, na wszystkich czekało mnóstw atrakcji zarówno dla ciała, jak i dla ducha - mówił w niedzielę w Oświęcimiu marszałek Jacek Krupa.

Wśród atrakcji w czasie Małopolska Tour w Oświecimiu znalazły się m.in. konkursy, w których można było wykazać się znajomością wiedzy na temat Malopolski. W święcie rowerowym wziął udział też znany bloger Blowek, który poprowadził specjalnie przygotowaną na tę okazję grę miejską.

źródło: UMWM

komentarze
Reklama
Reklama