Piknik z Rowerem w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

Wtorek, 17 października 2017 21:27

W minioną niedzielę w gminie Łapsze Niżne odbył się „Piknik z Rowerem” zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz - Podhale w ramach mikroprojektu "Transgraniczna promocja tras turystycznych Podhala i Spisza" finansowanego ze środków UE oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry”.

Miłośnicy jazdy rowerowej spotkali się na placu przykościelnym w Kacwinie, który był jednocześnie miejscem startu.

Wśród uczestników rajdu można było spotkać dzieci, młodzież, włodarza Gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza oraz starostę Wielkiej Frankowej Pawła Solave. Trasa rajdu przebiegała z Kacwina przez Niedzicę, a kończył się na Polanie Sosny w Niedzicy. Podczas pierwszej przerwy przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy przeprowadzono zabawy i konkursy na rowerach: jazda po kopercie, slalom rowerowy oraz wyścigi w parach. Po krótkim odpoczynku uczestnicy ruszyli w dalszą trasę. Na mecie na wszystkich rowerzystów, opiekunów oraz gości czekał ciepły poczęstunek oraz nagrody. Każdy uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal oraz praktyczną opaskę rowerową z logiem projektu. Na zakończenie całej imprezy, uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z animatorami. Przeprowadzono konkursy sprawnościowe, plastyczne, muzyczne.

Przy pięknej słonecznej pogodzie mogliśmy spędzić czas rodzinnie i aktywnie, podziwiając jednocześnie piękne jesienne widoki całej okolicy.

Kolejna podobnego typu impreza odbędzie się w najbliższy piątek tj. 20.10.2017 w Białce Tatrzańskiej od godz.10.00, na którą serdecznie zapraszamy.

Koordynator projektu: Wiesław Parzygnat
zdj. Włodzimierz Bigos

źródło: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Spisz-Podhale
komentarze
Reklama
Galeria zdjęć
Reklama