Rajd Doliną Dunajca

Wtorek, 24 kwietnia 2018 15:17

Już niebawem miłośnikom kolarstwa szykuje się ciekawa impreza. 1 maja z Rynku w Krościenku nad Dunajcem punktualnie o godzinie 11.oo wystartuje Rajd Dolną Dunajca

Malownicza trasa prowadzi przez Krośnicę, Niedzicę-Zamek, Falsztyn, Dębno, Przełęcz Knurowską, Ochotnica Górną i Dolną, Zasadne, Kamienicę, Zbludzę, Łacko i Tylmanową aż do mety na Rynku w Krościenku.

Organizatorem jest Tatra Cycling Events, kierowana przez pasjonata dwóch kółek Cezarego Szafrańca, znana z organizacji rozpoznawalnych w całym kraju imprez Tatra Road Race i Nowy Targ Road Challenge.

Chętni do wzięcia udziału z zawodach zgłaszać mogą się przez stronę www.rajddolinadunajca.pl lub w dniu rajdu 1 maja 2018 w godz. 8:30-10:30 w biurze zlokalizowanym w Krościenku n.D. w budynku Galerii - Rynek 34.
Wystartować może każdy kto ukończył 16 lat i posiada sprawny rower. Dystans rajdu wynosi mniej więcej 94 km z przewyższeniem nieco ponad 1500 metrów. Na trasie organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne, techniczne i bogaty bufet z owocami, drożdżówkami i napojami izotonicznymi, a na mecie zimny bufet i gorący posiłek w Karczmie Dunajec oraz relaks przy muzyce kapeli góralskiej nad brzegiem tytułowej rzeki.

O odpowiednie nawodnienie zadba Kinga Pienińska, a odpowiednią dawkę energii da uczestnikom Oshee. O godzinie 17:00 zaplanowano zakończenie rajdu i konkurs z nagrodami dla uczestników. Warto zaplanować sobie to popołudnie i wieczór w Krościenku bo na scenie będzie wiele atrakcji w związku z Inauguracją Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce.
Więcej na temat
komentarze
reklama