Rower za złotówkę w pociągach PR Kraków-Oświęcim

Piątek, 22 czerwca 2018 18:30

W te wakacje miłośnicy dwóch kółek będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty przygotowanej przez spółkę Przewozy Regionalne i Województwo Małopolskie. W soboty, niedziele i w dni świąteczne przewóz roweru wybranymi pociągami na trasie Kraków Główny – Oświęcim będzie kosztować przysłowiową złotówkę i to niezależnie od odległości.

Od jutra w każdy weekend miłośnicy rowerów, którzy zechcą zabrać swoje bicykle w kolejową podróż z Krakowa do Oświęcimia lub z powrotem, a później cieszyć się jazdą po Małopolsce, mogą to zrobić niemal za bezcen. Co więcej, bez obawy, że w pociągu braknie miejsca. Wszystko dzięki pilotażowej akcji Przewozów Regionalnych i Województwa Małopolskiego, która obowiązywać będzie przez całe wakacje do 26 sierpnia w wybranych pojazdach REGIO. Pociągi odjeżdżać będą w następujących godzinach:

Kraków Główny (odjazd 9:11) – Oświęcim (przyjazd 10:58)
Oświęcim (odjazd 11:05) – Kraków Główny (przyjazd 12:51)
Kraków Główny (odjazd 13:12) – Oświęcim (przyjazd 14:58)
Oświęcim (odjazd 17:16) – Kraków Główny (przyjazd 19:24)

Kursy obsłuży specjalnie przygotowany do tego celu tabor, z powiększoną przestrzenią przeznaczoną na przewóz rowerów. Akcja daje więc niepowtarzalną okazję, aby poznać jedną z najciekawszych tras rowerowych w Małopolsce - Wiślaną Trasę Rowerową, na którą można wjechać zarówno w Krakowie i w Oświęcimiu, a później mknąć przemierzając najpiękniejsze zakamarki doliny Wisły. Wybierając ten szlak z łatwością dotrzemy do Zamku Królewskiego w Niepołomicach, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie czy takich miejsc historycznych jak Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Ze specjalnych pociągów można skorzystać w każdy weekend wakacji oraz w dni świąteczne, wyłączając 18 sierpnia. Bilety na kursy dostępne są w punktach odprawy, w pociągach, a także za pośrednictwem systemu MKA i aplikacji mobilnej iMKA.

Oferta jest jednym z elementów kampanii promocyjnej Województwa Małopolskiego „Małopolska na rowery – 100% emocji” zachęcającej do jazdy na rowerze po regionie wszystkich, bez względu na wiek.

źródło: UMWM

komentarze
Reklama
Reklama