Po Tarnowie miejskim rowerem

Wtorek, 10 lipca 2018 19:08

Jesienią tarnowianie będą mogli skorzystać z systemy wypożyczania dwukołowców. Trwają prace nad organizacją systemu miejskiego roweru.

Tarnów dołączy do grona takich miast jak Kraków, Gliwice, Katowice czy też Warszawa. Jak podał miejscowy magistrat, kosztem 2,6 milionów złotych wybudowanych zostanie 10 stacji roweru miejskiego. System ma ruszyć jesienią, już teraz trwają prace nad regulaminami korzystania z roweru miejskiego, przygotowaniem strony internetowej, wizualizacją stacji rowerowych oraz terminali.

- Na początek do dyspozycji mieszkańców Tarnowa i turystów będzie 100 rowerów dla dorosłych i 10 dla dzieci – wyjaśnia Daniela Motak z ratusza w Tarnowie. - Każda stacja pomieści od dziesięciu do dwudziestu miejsc do pozostawienia rowerów, a największa liczba rowerów dla dzieci znajdzie się w pobliżu Parku Strzeleckiego i przy Centrum Sztuki Mościce.

Dodaje, że strona i aplikacja, za pomocą których będzie można wypożyczyć miejski rower, będzie miała nazwę rower.tarnów.pl. Mieszkańcy, legitymujący się Kartą Miejską w wersji premium, do 30 minut będą mogli korzystać z rowerów bezpłatnie. Dla pozostałych użytkowników bezpłatny czas przejazdu wyniesie 20 minut. Opłata inicjalna, czyli kwota uiszczana przez użytkownika przy rejestracji w systemie, wyniesie 10 złotych.


komentarze
Reklama
Reklama