Rowery miejskie z kłopotami

Środa, 20 listopada 2019 19:16

Nie udało się znaleźć operatora dla Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego - do przetargu - jak podaje Radio Kraków nie zgłosił się żaden oferent. Dziś ogłoszono też, że z nowym rokiem z krakowskich ulic znikną rowery Wawelo.

Firma pragnie podziękować wszystkim użytkownikom i partnerom, którzy od 2016 r. tworzyli społeczność wokół rowerów Wavelo. Wierzymy, że rower miejski wkrótce wróci do Krakowa na nowych, lepszych zasadach - takiej treści oświadczenie przekazała dziś firma BikeU. Już jakiś czas temu zwracano uwagę na trudną konkurencję z elektrycznymi hulajnogami królującymi na krakowskich ulicach.

W Oświęcimiu rowery miejskie miały być dostępne już od połowy kwietnia przyszłego roku. Według projektu magistratu „Oświęcimski Rower Aglomeracyjny” miał zapewnić mieszkańcom i turystom swobodne przemieszczanie się po mieście, ułatwić dotarcie do ciekawych miejsc, także tych związanych z historią.
Niestety wobec braku chętnych - nikt bowiem nie złożył oferty w ogłoszonym przetargu - specjalnie przygotowane stacje w siedmiu punktach miasta oraz dwóch w gminie Oświęcim - pozostaną jedynie na papierze.

„W tej chwili nie zapadły decyzje o dalszych krokach” – powiedziała dla radiokrakow.pl Katarzyna Kwiecień, rzecznik Urzędu Miasta Oświęcim.

wo/ RadioKrakow.pl, oswiecim.pl.
komentarze
Reklama
Reklama