Szosowy maraton rowerowy Podhale Tour 2020 już w sobotę!

Wtorek, 16 czerwca 2020 11:55

Ogromne wyzwanie, jakim jest pokonanie trzystu kilometrów, podjęło ponad stu odważnych kolarzy amatorów, którzy już w najbliższą sobotę 20 czerwca wystartują wczesnym rankiem ze Spytkowic.

Z powodu epidemii koronawirusa, organizatorzy podjęli stosowne, obowiązujące środki zapobiegawcze min: ograniczona liczba uczestników, mierzenie temperatury uczestnikom przed startem, obowiązek posiadania i używania w określonych przepisami okolicznościach, maseczek, odkażanie rąk itp.

Trasa, która pierwotnie miała prowadzić wokół Gorców i dookoła Tatr, została zmieniona i będzie przebiegać całkowicie Polskimi drogami, co nie zmniejsza jej atrakcyjności zwłaszcza, że doszły takie podjazdowe perełki jak przełęcze: Krowiarki, Kocierska, Knurowska.

Uczestnicy pojadą w otwartym ruchu drogowym, w siedmioosobowych grupkach a przyjazd na metę w Spytkowicach spodziewany jest w godzinach od 15:00 do 21:00.

Bardzo miłą niespodzianką jest udział w tej imprezie trzech pań, nie wątpię, że będą na całej trasie gorąco dopingowane i na pewno sobie świetnie poradzą. Dla najlepszych zawodników i drużyn przygotowane są okazałe puchary a dekoracja z udziałem organizatorów i władz samorządowych odbędzie się ok. 18:00.

Organizatorem maratonu jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice a patronatem honorowym objął imprezę Wójt Gminy Spytkowice.


Więcej informacji na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl

Stanisław Kowalcze


zdj. ilustracyjne Piotr Korczak
komentarze
Reklama
Reklama