Ochotnica MTB 4 Towers

Niedziela, 13 sierpnia 2017 10:27

Już w piątek 18 sierpnia Gorce opanują kolarze górscy, którzy wystartują w etapowym wyścigu Ochotnica MTB 4 Towers.

Wyścig jest organizowany przez Cezarego Szafrańca, który współtworzy kultowe już wyścigi Tatra Road Race i Nowy Targ Road Challenge. Współorganizatorem jest Gmina Ochotnica Dolna.

Położenie Gminy w pięknej dolinie, która rozcina pasmo Gorc zapewnia piękne tereny, dziką naturę, zapierające dech w piersiach widoki i mnóstwo ścieżek do jazdy rowerem górskim. Warto zaznaczyć, że z Ochotnicy Górnej pochodzi nasza najlepsza kolarka szosowa Kasia Niewidoma i to tutaj kręciła swoje pierwsze kilometry.

Zawodnicy w ciągu 3 dni zdobędą 4 tytułowe wieże, które są zlokalizowane na szczytach okolicznych gór: Koziarz, Gorc, Magurki i Lubań. Zawody będą odbywały się na dwóch dystansach: łatwiejszym Fun 35-55km i dla prawdziwych twardzieli Pro 35-75km z przewyższeniami od 1500 do 3200 m.Organizatorzy przygotowali dla uczestników trasy, na których znajdzie się wszystko co w MTB lubicie. Będą przejazdy przez potoki, singielki, trawersy, techniczne odcinki, szybkie zjazdy i długie widokowe podjazdy. Dla komfortu uczestników wszystko będzie zaczynać się i kończyć w tym samym miejscu, natomiast każdego dnia poznawać oni będą nowe i coraz ciekawsze zakamarki Gorców. Na zawodników poza rywalizacją czekają dodatkowe atrakcje a już w piątek po dekoracji organizatorzy zapraszają na ognisko z poczęstunkiem, a w sobotę w miasteczku zawodów, będą degustacje regionalnych potraw przy góralskiej muzyce na żywo.

Więcej informacji na stronie organizatora www.ochotnicamtb4towers.pl
komentarze
reklama