Ochotnica 4 Towers

Czwartek, 13 sierpnia 2020 16:41

W dniach 6-9 sierpnia 2020 na gorczańskich szlakach odbywał się wyścig etapowy kolarzy górskich, którzy podczas 4 dniowej rywalizacji zdobywali wieże widokowe usytuowane na szczytach otaczających Gminę Ochotnica Dolna: Magurki, Koziarz, Gorc i Lubań.

Baza wyścigu znajdowała się w Ochotnicy Dolnej, która była współorganizatorem wyścigu, który odbył się już po raz czwarty. W tym roku na starcie na jednym z 3 dystansów stanęło ponad 160 zawodników. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, na najdłuższym dystansie Hell, gdzie zawodnicy mieli do pokonania ponad 190 km i prawie 9000 metrów przewyższenia triumfował Albert Głowa z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego-Kompex, a wśród kobiet jedna z czołowych zawodniczek w Polsce Anna Sadowska z BIKE ATELIER TEAM. Na średnim dystansie Hard bezkonkurencyjni byli Anna Tomica z Trek Bielsko - Biała Tomica Coaching i Tomasz Niedźwiecki z Reanimacja Rowerowa Tarnów. Na najkrótszym dystansie Fun w ciągu trzech dni rywalizacji zwyciężyli Michalina Bąk z Puchałka Sport oraz Paweł Galik z Łopusznej.

Zawodnicy podczas rywalizacji jechali z presonalnymi lokalizatorami Gps, dzieki czemu mozna było na bieżąco śledzić ich rywalizację, a jednocześnie pokazało jak organizator Tatra Cycling Events Cezarego Szafrańca dba o bezpieczeństwo zawodników.

Zawodnicy byli zachwyceni widokami i urozmaiceniem tras jakie oferują Gorce. Potwierdzili oni, że MTB4Towers jest najcięższym wyścigiem kolarstwa górskiego w Polsce, ale większość już chce tu wrócić za rok.

Wyścig odbył się dzięki wsparciu Gminy Ochotnica Dolna i wójta Tadeusza Królczyka oraz województwa Małopolskiego , które było Partnerem Głównym. Na każdym etapie zwycięzcy otrzymywali koszulki lidera, które ufundowała firma dmtex, a w te upalne dni o odpowiednie nawodnienie zadbała wspaniała woda Cisowianka. Ważne było też wsparcie lokalnych firm: Stan Dach Staszka Niewiadomego - który wygrał w swojej kategorii wiekowej na dystansie Hard, oraz fimie Budex Andrzeja Sikory, który dzielnie walczył na trasie i ukończył 4-dniowe zmagania na dobrym miejscu.
Organizatorzy dziękują też ć Nadleśnictwu Krościenko za udostępnienie terenów leśnych, Stacji narciarskiej Czorsztyn-Ski oraz mieszkańcom Gminy Ochotnica Dolna, Łacko, Krościenko i Czorsztyn za gorący doping na szlakach i życzliwość, którą chwalili zawodnicy.

Pełne wyniki Ochotnica 4 Towers znajdują poniżej:

Klasyfikacja indywidualna

Klasyfikacja par

Klasyfikacja drużynowa


mat. prasowe
komentarze
reklama