Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers 2021

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021 08:43

W pierwszy weekend sierpnia odbyła się V edycja Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers 2021. Biuro zawodów i całe miasteczko zawodów zostało zlokalizowane na terenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, gdzie zawodnicy mieli zapewnione doskonałe warunki do przygotowania się do startu jak i odpoczynku po etapach.

Każdego kolejnego dnia zawodnicy zdobywali kolejne wieże w kolejności: Magurki, Koziarz, Gorc i Lubań. Na początku zmagań zawodnicy musieli rywalizować w deszczowej aurze, ale każdego dnia pogoda się poprawiała i w sobotę i w niedzielę mimo przelotnych opadów, kończyli oni w pełnym słońcu. Do rywalizacji pierwszego dnia stanęło ponad 120 zawodników z całej Polski, ale byli też przedstawiciele z Węgier, Łotwy i Czech, a więc wyścig nabiera już rangi międzynarodowej, pomimo panującej sytuacji epidemiologicznej, co jest dobrym prognostykiem na kolejne lata.

Uczestnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych i na jednym z 3 wybranych dystansach: Fun, Hard i Hell. Na najdłuższym dystansie Hell gdzie było do pokonania ponad 200km w terenie i z przewyższeniem ponad 8500 metrów jechali sami Panowie. Od pierwszego dnia koszulkę lidera na najdłuższym dystansie przybrał zwycięzca z ubiegłego roku Albert Głowa z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego, natomiast na najdłuższym dystansie Hard dostępnym dla Kobiet dominatorką na każdym etapie okazała się Daria Kasztarynda z Bryza MTB Team Chodzież. Na pozostałych dystansach rywalizacja była bardzo zacięta i niemal każdego dnia następowała zmiana lidera.

Zawodnicy zmagali się na trasie ze sztywnymi podjazdami i często ekstremalnymi zjazdami, co tylko potwierdziło opinię o Małopolska Ochotnica Mtb 4 Towers jako najcięższym wyścigu etapowym w Polsce. Natomiast trud wynagradzały piękne widoki i wspaniała baza zawodów, gdzie organizator Tatra Cycling Events i pracownicy Wiejskiego Ośrodka Kultury zapewniali uczestników wszystkiego co dusza zapragnie.

Na zawodników każdego dnia czekały obfite bufety na trasie i pyszny gorący posiłek na mecie, ale hitem okazał się regionalny poczęstunek przygotowany w sobotę przez Związek Podhalan Ochotnicy Dolnej.

O skali trudności zawodów niech świadczy fakt, że z ponad 120 uczestników rywalizację ukończyło 86!

Wyścig w tym roku odbywał się pod Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego i Tadeusza Królczyka - Wójta Gminy Ochotnica Dolna.

W ramach ostatniego etapu w niedzielę 8 sierpnia 2021 po starcie wyścigu głównego do rywalizacji stanęły dzieci z roczników 2016-2007 w jednej z pięciu kategorii wiekowych z podziałem na wyścigi dziewczynek i chłopców.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a udział w zawodach wzięło ponad 80 dzieci. Dla najlepszych organizator ufundował nagrody i piękne medale, takie same jak otrzymywali na mecie uczestnicy 4 dniowych zmagań na gorczańskich szlakach.

Dzieci i kibice mogli podziwiać pokaz trialu rowerowego wykonany przez MKS Trial Ochotnica, zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy. Dla wszystkich czekał bogaty bufet owocowy, woda Cisowianka i pyszne drożdżówki. Było to możliwe min. dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców z firm Stan Dach, Turbach, PRI Budex Sp. zo.o. i Kegel-Błażusiak.

Partnerem Tytularnym wyścigu było województwo Małopolskie, a Partnerem Głównym i Współorganizatorem Gmina Ochotnica Dolna, o odpowiednie nawodnienie dbała niezawodna Cisowianka.

Zawodnicy, mimo trudów jakie czekały ich na trasie już dopytywali się o termin kolejnej już VI edycji MTB4Towers!


mat. prasowe organizatora
komentarze
reklama