Cztery wieże zdobyte!

Środa, 17 sierpnia 2022 12:49

W dniach 12-15 sierpnia na gorczańskich trasach odbyła się kolejna VI edycja najbardziej wymagającego wyścigu etapowego dla kolarzy górskich Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers 2022

Zawodnicy rywalizowali na jednym z dwóch dystansów Fun i Hard, do pokonania mieli odpowiednio ok. 100 km z przewyższeniem ponad 4400 metrów na krótszym dystansie i 167 km z przewyższeniem ponad 7600 metrów na dłuższym dystansie.

Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski, ale też z Węgier, Łotwy i Belgii. Każdego dnia uczestnicy zdobywali inną wieżę: Koziarz, Magurki, Gorc i Lubań, a starty odbywały się pierwszego dnia z Tylmanowej nad samym Dunajcem, drugiego z Ochotnicy Górnej i w ostatnie dwa dni z miasteczka zawodów w Ochotnicy Dolnej przy Wiejskim Ośrodku Kultury.


Zawodnicy musieli zmierzyć się z wymagającymi trasami, które zapewniają obcowanie z dziką przyrodą i pozwalają podziwiać piękne górskie panoramy. Zawodnicy komplementowali gościnność i życzliwość mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna, wielu było tutaj już po raz kolejny ze względu na wyjątkowość Ochotnicy. Organizatorzy też zadbali o zawodników i klimat zawodów, po I etapie odbyło się wspólne biesiadowanie przy ognisku z kiełbaską i tradycyjnym oscypkiem, natomiast w niedzielę zawodnicy mogli poznać smaki ochotnickie kosztując pyszne ciasta, chlebki i inne smakołyki przygotowane przez Gorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy Górnej.

Podczas 4 dniowej zaciętej rywalizacji zwycięzcami w swoich kategoriach zostali:
Dystans Fun:
Karolina Chwiej z KOMOBIKE SCOTT wśród Pań i Marek Kapica z Tomazi Bike Team.
Dystans Hard:
Agnieszka Sitarek z MORE WOMENS TEAM a wśród panów ubiegłoroczny zwycięzca Albert Głowa z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego.


Zwycięzcy każdego etapu podczas dekoracji otrzymywali drewniane statuetki symbolizujące kolejne wieże, a w klasyfikacji końcowej statuetki z wszystkimi wieżami, oraz cenne nagrody ufundowane przez DT 4 You oficjalny dystrybutro DT Swiss, Kegel Błażusiak, NamedSport i Terma Bania.

W tym roku po raz pierwszy odbył się też ekstremalny maraton kolarski 4 wieże w jeden dzień! Na starcie stanęło 10 śmiałków, a wśród nich jedna Kobieta, mistrzyni Polski w maratonie MTB. Zawodnicy musieli zdobyć wszystkie 4 wieże za jednym podejściem 105km i 4600 metrów przewyższenia, mieli na to 13 godzin. Najszybszy okazał się Krzysztof Zastawny z DiverseExtremeTeam z Gdańska z rewelacyjnym czasem 8 godzin 31 minut, natomiast Paula Budzyńska dotarła do mety po 10 godzinach i 47 minutach. Metę osiągnęło 8 śmiałków. Zawodnicy mimo trudu komplementowali walory trasy i jej prawdziwie górski charakter ze wspaniałymi zjazdami.

W niedzielę na terenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej odbyły się po raz kolejny zawody dla dzieci w 10 wyścigach wystartowało łącznie ponad 60 dzieci, które były głośno dopingowane przez rodziców i licznie zgromadzonych kibiców.


Dodatkowo w trakcie rywalizacji dzieci mogły skorzystać z animacji, oraz podziwiać wspaniały pokaz mistrzów z Ochotnickiego MKS Trial. Wszystkie dzieci zostały dekorowane na scenie, a najlepsi otrzymali piękne statuetki symbolizujące wieże i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Terma Bania, Czorsztyn Ski.

Zawody nie mogły by się odbyć gdyby nie wsparcie przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, które było Partnerem Tytularnym wyścigu i Gminy Ochotnica Dolna, współorganizatora i Partnera Głównego. Jak co roku imprezę wspierali Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej, firma Stan Dach, wodę zapewniała Cisowianka, a wsparcie serwisowe najlepszy sklep rowerowy w Polsce renomowanej firmy Trek - FabrykaRowerow.com z Częstochowy, a nad bezpieczeństwem zawodników na trasie czuwali niezawodni ratownicy z HELP YOU-MED z Nowego Sącza. Na trasie zawodów pomagali druhowie z OSP Ochotnica Dolna i Górna oraz z Łącka i Obidzy.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego i Tadeusz Królczyk - Wójt Gminy Ochotnica Dolna.

Organizator Tatra Cycling Events serdecznie dziękuje wszystkim zawodnikom za udział i piękną walkę, a Partnerom za pomoc i wkład w nasz wyścig.

mat. prasowe organizatora
komentarze
reklama