Ponad 200 km rowerem. Wysiłek podjęty w szczytnym celu (zdjęcia)

Niedziela, 4 września 2022 07:43

"Urokliwe miasto Nowy Targ w centrum Podhala skąpane w ulewnym deszczu. O godzinie 6.30 spory ruch w okolicach Hali Gorce, gdzie gromadzą się kolarze gotowi na przeżycie nie lada przygody. Zjechali się tutaj z całej Polski, by uczestniczyć w Rajdzie wokół Tatr" - relacjonują niedzielny Rajd wokół Tatr organizatorzy.

Nie straszny jest im deszcz, ciągnące się kilometrami podjazdy i zjazdy wijące się jak węże. Do przejechania mają 205 kilometrów i 2500 metrów przewyższeń. To ogromne wyzwanie nawet dla wytrawnych kolarzy.

Po drodze czekają 3 obficie zaopatrzone bufety, gdzie można się rozsmakować w pysznych drożdżówkach, kanapkach, wędzonych na grillu oscypkach.

Oprócz zapierających dech widoków na Tatry, przykuwają spojrzenie malownicze góralskie domy w Chochołowie oraz u naszych słowackich sąsiadów w Zdiarze.

Trzeba również wspomnieć, że cały dochód z organizacji imprezy Rajd wokół Tatr przeznaczany jest corocznie na cele charytatywne. W tym roku organizatorzy wesprą Macieja Szopińskiego, który uległ wypadkowi przy pracy w polu i wymaga kosztownej rehabilitacji.

Warto wpisać sobie to wydarzenie do kolarskiego kalendarza na kolejny rok. Ostatnia niedziela sierpnia to najlepszy termin, w którym należy odwiedzić Nowy Targ i wziąć udział w tej przygodzie.

organizatorzy
komentarze
reklama