Finał Mini Podhale Tour 2022

Niedziela, 18 września 2022 22:48

Gmina Raba Wyżna, gościła w sobotę 10 września młodych rowerzystów, którzy zjechali na finałowe zawody Mini Podhale Tour o puchar Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

Organizatorzy wyznaczyli trasę w samym centrum na błoniach obok kościoła, przed siedzibą współorganizatora cyklu Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Wcześniej odbyły się już zawody w Rabce-Zdroju, Czarnym Dunajcu i w Spytkowicach.

W zawodach o Grand Prix Gminy Raba Wyżna wzięło udział ponad dziewięćdziesięciu uczestników, w tym wszyscy, którzy liczyli na zajęcie wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej całego cyklu. A było o co walczyć, gdyż dla najlepszych zawodników przewidziano piękne puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Największą frekwencję, co jest już regułą, odnotowano w najmłodszych kategoriach wiekowych a rywalizacja tych milusińkich dzieci budzi ogromne emocje i obfituje w przezabawne sytuacje, na pewno jest to jedna z najpiękniejszych chwil podczas całych zawodów.

Oczywiście w pozostałych kategoriach wiekowych też jest bardzo ciekawie, a współzawodnictwo stoi na bardzo wysokim poziomie, z czego ogromną satysfakcję czerpią nie tylko uczestnicy i licznie zgromadzeni kibice ale i organizatorzy zawodów, dla których jest to bardzo miła nobilitacja. Dekoracja odbywała się w dwóch etapach, najpierw medale i dyplomy odebrali uczestnicy Grand Prix Gminy Raba Wyżna, a później najlepsi w generalce Mini Podhale Tour.

Trofea sportowe i nagrody rzeczowe wręczali: pani Halina Szewczyk – prezes Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej, patron honorowy zawodów pan Krzysztof Faber – starosta Nowotarski, pan Kazimierz Bielak – prezes TC Orzeł Spytkowice, pan Marek Pątko – sekretarz TC Orzeł Spytkowice. Pani prezes BS podziękowała uczestnikom i ich rodzicom za przybycie i mile spędzony czas, a także przedstawicielom TC Orzeł Spytkowice za sprawną i stojącą na wysokim poziomie organizację cyklu Mini Podhale Tour. Z kolei pan Starosta, mając na względzie dobro młodego pokolenia, z entuzjazmem uznał potrzebę realizacji takich i podobnych imprez sportowych i wyraził nadzieję, że te zawody będą w dalszym ciągu organizowane.

Na koniec w imieniu TC Orzeł Spytkowice zostały złożone podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom, którzy pomogli zrealizować to trudne, lecz dające ogromną radość i satysfakcję, przedsięwzięcie. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice. Mini Podhale Tour współfinansuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej a Patronat Honorowy sprawuje Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber. Wyniki, zdjęcia, filmy, artykuły są dostępne na stronie zawodów http://www.podhaletour.tcorzel.pl.

Stanisław Kowalcze
komentarze
reklama