II Rowerowy Rajd Niepodległości Polski

Sobota, 19 listopada 2022 22:03

„Dla Ciebie Polsko!” - pod tym hasłem Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice zorganizowało 11 listopada „II Rowerowy Rajd Niepodległości Polski”, w którym wzięło udział trzydziestu kolarzy.

Rajd rozpoczął się o 8:00 od udziału w uroczystej Mszy świętej za Ojczyznę i patriotycznych obchodach Święta Niepodległości w Spytkowicach. Następnie biało-czerwony peleton wyruszył na trasę prowadzącą przez Rabę Wyżną, Czarny Dunajec, Nowy Targ, Rabkę-Zdrój, by po pokonaniu dziewięćdziesięciu kilometrów późnym popołudniem powrócić do Spytkowic.


Podczas Rajdu uczestnicy składali kwiaty pod Pomnikami Niepodległości w miejscowościach przez które przejeżdżali oraz wzięli udział w publicznym odśpiewaniu Hymnu Polski w Czarnym Dunajcu. Patriotyczne rajdy rowerowe organizowane przez TC Orzeł Spytkowice mają bardzo specyficzny charakter, każdy uczestnik ma przypięte do roweru drzewce z zatkniętą na nim flagą Polski, a z głośników, zamontowanych na samochodzie technicznym, płyną znane patriotyczne pieśni, co sprawia, że cała kolumna rajdu jest daleko widziana i słyszana.


Taki też jest cel tych rajdów: Upamiętnianie Świąt Państwowych, przypominanie społeczeństwu o ważnych wydarzeniach historycznych z dziejów naszej Ojczyzny, inicjowanie odradzania się w społeczeństwie Patriotyzmu i poczucia dumy Narodowej.

Patronat honorowy nad rajdem sprawuje Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber i Wójt Gminy Spytkowice pan Ryszard Papanek.


Kowalcze Stanisław
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
komentarze
reklama