7 maja staruje Mini Podhale Tour

Czwartek, 4 maja 2023 13:16

Po raz kolejny na podhalańskich trasach jest organizowany cykl popularnych zawodów rowerowych Mini Podhale Tour.

Mini Podhale Tour, to impreza rowerowa przeznaczona dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich rodziców, składająca się z czterech oddzielnych zawodów, z których już pierwsza rywalizacja odbędzie się 7 maja w Rabce-Zdroju na terenie miasteczka ruchu drogowego położonego w Parku Zdrojowym, a dwa tygodnie później 21 maja we Wróblówce. Przed wakacjami odbędą się jeszcze zawody 1 lipca w Spytkowicach. Cały cykl zakończy się tradycyjnie w Rabie Wyżnej 9 września, tam też zostaną wyłonieni zwycięzcy w klasyfikacji generalnej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.


W zawodach mogą brać udział dzieci i młodzież szkolna do 15 roku życia oraz dorośli w kategorii OPEN powyżej 15 lat. Rywalizacja będzie się odbywać w dwunastu kategoriach wiekowych, limit uczestników 150 osób. Oprócz indywidualnej klasyfikacji generalnej, w tym roku organizatorzy wprowadzili klasyfikację rodzin (trzy osoby – rodzeństwo 2 os. + 1 rodzic, lub 2 rodziców + jedno dziecko). Na najlepszych czekają puchary, medale i dyplomy a także nagrody rzeczowe. Jak co roku organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo niespodzianek, we wszystkich imprezach, oprócz tradycyjnego losowania atrakcyjnych upominków, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal uczestnictwa, przekąskę oraz napój.
Forma rywalizacji zależna od kategorii wiekowych oraz ilości uczestników (start wspólny, eliminatory, wyścig australijski) - Trasa zawodów – rundy po bieżni na stadionie lub wyznaczone w innym terenie długości ok 400m. Ilość rund zależna od kategorii wiekowych i od formy rywalizacji.

- Obowiązuje rower górski MTB, lub uniwersalny. Zgłoszenia w biurze zawodów w godz. od 13:00 do 14:00 /Formularz zgłoszeniowy musi być podpisany przez rodzica lub prawnego opiekuna/. Udział w zawodach jest bezpłatny! Uczestnicy są klasyfikowani w kategoriach wiekowych w każdym Grand Prix, oraz w klasyfikacji generalnej Mini Podhale Tour o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

Regulamin na www.podhaletour.tcorzel.pl

Organizatorem cyklu jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice natomiast współorganizatorzy to:
- Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej
- Gmina Spytkowice
- Gmina Rabka-Zdrój
- Gmina Czarny Dunajec i Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu - Gmina Raba Wyżna i Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej

Patronat honorowy nad cyklem zawodów Mini Podhale Tour 2023, objął Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stanisław Kowalcze
komentarze
reklama