Grand Prix Czarnego Dunajca

Poniedziałek, 15 maja 2023 08:09

Już w najbliższą niedzielę 21 maja odbędzie się kolejna odsłona zawodów rowerowych Mini Podhale Tour o Grand Prix Gminy Czarny Dunajec.

Tym razem impreza odbędzie się na urokliwym stadionie we Wróblówce, na który wracamy po trzyletniej przerwie. Z powodu bardzo dużej liczby uczestników w kategoriach do lat sześciu, organizatorzy postanowili stworzyć nową kategorię dla dzieci do lat czterech, w której można startować wyłącznie na rowerkach bez pedałów. Pozostałe kategorie bez zmian. Szczegóły w regulaminie na stronie Podhale Tour - Zawody kolarskie (tcorzel.pl).

Trasa będzie poprowadzona na bieżni i odcinkami trawiasto-asfaltowymi stadionu, pętla będzie liczyła około 600 metrów a ilość okrążeń zostanie dostosowana do wieku startujących. Obowiązuje rower górski MTB, lub uniwersalny, z wyjątkiem nowo wprowadzonej kategorii dzieci do lat czterech, gdzie można startować tylko na rowerku bez pedałów. Przypominamy, że zapisy od godziny 13:00, limit uczestników 150, a pierwsze wyścigi już o 14:00. Proszę rodziców i opiekunów o wcześniejsze przybycie do biura zawodów, by zdążyć ze zgłoszeniami, gdyż może zabraknąć czasu lub limit przyjęć zostanie wcześniej wyczerpany.
Zawody Mini Podhale Tour o Grand Prix Czarnego Dunajca są organizowane już po raz dziesiąty. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się nowo wprowadzona klasyfikacja rodzinna, do której wlicza się start trojga osób ( rodzice i dzieci). Organizatorzy przygotowali dla najlepszych trofea sportowe a każdy otrzyma pamiątkowy medal, także wszystkie dzieci wezmą udział w losowaniu fantów.


Organizatorem jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice natomiast współorganizatorzy to Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej i Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

Pierwszego lipca odbędą się jeszcze zawody w Spytkowicach a cały cykl zakończy się tradycyjnie w Rabie Wyżnej 9 września, tam też zostaną wyłonieni zwycięzcy w klasyfikacji generalnej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej.

Patronat honorowy nad cyklem zawodów Mini Podhale Tour 2023, objął Starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Stanisław Kowalcze
komentarze
reklama