Festiwal Rowerowy w Białce Tatrzańskiej

Piątek, 26 maja 2023 07:39

W dniach 2-4 czerwca na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska i Resortu Bania odbędzie się wyjątkowa impreza dla miłośników 2-kółek Festiwal Rowerowy Białka Tatrzańska.

W trakcie Festiwalu przez 3 dni będą odbywać się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule XCO oraz wyścigi Short Track i sztafety młodzieżowe, podczas których na starcie zobaczymy wszystkich najlepszych zawodników w Polsce, którzy będą walczyć o medale i koszulki Mistrzów, a dodatkowo zostanie wyłoniona kadra Polski na III Igrzyska Europejskie (będą to jednocześnie Mistrzostwa Europy), które w tym roku odbędą się w Polsce na terenie województwa małopolskiego 25 czerwca w Krynicy Górskiej.

Na Mistrzowskiej trasie w sobotę 3 czerwca będą mogli również wystartować również amatorzy, którzy będą rywalizować w oddzielnym wyścigu z podziałem na kategorie wiekowe.

W sobotę skoro świt na starcie staną miłośnicy szutrów, którzy o 6 rano wyruszą na przepiękną trasę Tatra Gravel Race, poprowadzoną w dużej części w terenie Dookoła Tatr, do pokonania będą mieli 268km z przewyższeniem ponad 3500 metrów, a limit wjazdu na metę upływa w niedzielę o godz. 17:00.

O godz. 7:00 na trasę wyruszą z kolei szosowcy na wymagającą pętlę Dookoła Tatr w ramach Marathon Tatry Race, podczas jazdy pokonają 244km z przewyższeniem również ok. 3500 metrów. Dla osób mniej wprawionych przygotowana jest trasa po Podtatrzu, gdzie będzie można zdobyć Przełęcz Głodówka, Zdziarska i Łapszanka podczas ok. 70km, którą pokona każdy amator jazdy na rowerze.

W sobotni wieczór o godz. 20:00 odbędzie się Koncert Zespołu Beltaine, który uczci Międzynarodowy Dzień Roweru.
W niedzielę w godz. 10:00-16:00 zapraszamy do resortu Bania na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, gdzie będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, pokazy, koncert dla dzieci, konkursy i zawody rowerowe z nagrodami.

Na stokach ON Kotelnica Białaczańska w niedzielne popołudnie wystartują główne wyścigi: Elita i U-23 Kobiet godz. 1 4:00 oraz Elita i U-23 Mężczyzn godz. 16:00.

Z rywalizacji na trasie Mistrzostw Polski MTB będzie każdego dnia prowadzona transmisji Live.

W miasteczku zawodów będzie można spotkać nasze Ambasadorki Anię Szafraniec-Rutkiewicz i Kasię Soluś-Miśkowicz, która dodatkowo wraca na trasę i będzie też rywalizować w Elicie Kobiet!

Szczegóły program dostępny w Co Gdzie Kiedy

źródło: mat. prasowe

komentarze
reklama