Zaczęło się! (zdjęcia)

Sobota, 3 czerwca 2023 07:39

Wczoraj w Białce Tatrzańskiej rozpoczął się Festiwal Rowerowy.

Na pierwszy ogień, zaraz po oficjalnym otwarciu zawodów, które nastąpiło o godzinie 12:30 na trasę ruszyły sztafety, rozegrano także short track.

W sobotę skoro świt na starcie stanęli miłośnicy szutrów, którzy wyruszyli na przepiękną trasę Tatra Gravel Race, poprowadzoną w dużej części w terenie Dookoła Tatr, do pokonania mają 268 km z przewyższeniem ponad 3500 metrów!

O godzinie 7:00 na trasę wyruszyli z kolei szosowcy na wymagającą pętlę Dookoła Tatr w ramach Marathon Tatry Race, podczas jazdy pokonają 244 km z przewyższeniem również ok. 3500 metrów. Dla osób mniej wprawionych przygotowana jest trasa po Podtatrzu, gdzie będzie można zdobyć Przełęcz Głodówka, Zdziarska i Łapszanka podczas ok. 70km, którą pokona każdy amator jazdy na rowerze.

Dziś wieczór na festiwalowej scenie zagra Koncert Zespołu Beltaine, który uczci Międzynarodowy Dzień Roweru a jutro w resortcie Bania odbędzie się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

W niedzielę na stokach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białaczańska wystartują główne wyścigi: Elita i U-23 Kobiet oraz Elita i U-23 Mężczyzn.

Szczegóły program dostępny jest w Co Gdzie Kiedy
komentarze
reklama