Ponad 600 najlepszych zawodników z całej Polski w Białce Tatrzańskiej (zdjęcia)

Środa, 14 czerwca 2023 09:05

Początek czerwca zaczął się od mocnego akcentu kolarskiego, w dniach 2-4 czerwca odbywały się w Białce Tatrzańskiej na stokach ON Kotelnica Białczańska Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2023.

Ponad 600 najlepszych zawodników z całej Polski rywalizowało na wymagającej trasie z Tatrami w tle w 3 konkurencjach Short Track, Sztafetach i Cross Country (w tej konkurencji odbywają się wyścigi olimpijskie). Podczas 3 dni rywalizacji w sumie odbyło się 28 wyścigów, w trakcie, których można było podziwiać ich umiejętności na licznych przeszkodach i pasjonować się zaciętą walką o medale i biało-czerwone koszulki. Trasa wytyczona na stoku Kotelnicy Białczańskiej z sekcjami technicznymi była idealna i wygrali najlepsi.


Rywalizację zawodników można było śledzić na żywo, a jeśli ktoś nie miał czasu w weekend livestream jest dostępny pod linkami:W ostatnim dniu Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim Białka Tatrzańska 2023 gościł Prezes PZKol Pan Rafał Makowski, który na scenie Resortu Bania uczestniczył w ceremonii dekoracji, a po wręczeniu koszulek Mistrzów Polski w kategoriach Junior, U-23 i Elita nastąpiło oficjalne ogłoszenie Kadry Narodowej Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 25 czerwca w Krynicy Górskiej w ramach III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, obecny przez wszystkie 3 dni rywalizacji był również Dyrektor Sportowy Marek Rutkiewicz, który bacznie obserwował zawodników oraz Sebastian Żabiński Koordynator ds. kolarstwa górskiego Igrzysk Europejskich. Przez wszystkie dni rywalizacji przyglądała się nasza Ambasadorka znakomita kolarka górska Anna Szafraniec-Rutkiewicz, a druga nasza z Ambasadorek Katarzyna Soluś-Miśkowicz sama stanęła na starcie, skuszona rodzinnymi stronami i zajęła doskonałe 6 miejsce po pasjonującym finiszu! Podczas Mistrzostw Polski przeprowadzona została kontrola antydopingowa medalistów przez Polską Agencję Antydopingową.


Skład kadry podał trener kadry Przemysław Gierczak.
Elita kobiet:
- Paula Gorycka
- Aleksandra Podgórska
- Klaudia Czabok
- Antonina Białek
- Gabriela Wojtyła
- Zuzanna Krzystała
- Klaudia Cichacka
- Karolina Mikołajewska
Elita mężczyzn:
- Bartłomiej Wawak
- Krzysztof Łukasik
- Filip Helta
- Karol Ostaszewski
- Paweł Bernas
- Michał Topór
- Maciej Jeziorski
- Karol Rożek


Mistrzostwa Polski MTB Białka Tatrzańska 2023 zakończyły się sukcesem organizacyjnym, Organizator Tatra Cycling Events dowodzony przez Dyrektora Mistrzostw Cezarego Szafraniec odkrył dla polskiego kolarstwa górskiego znakomitą bazę jaka jest teren Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska i Resort Bania (Hotel Bania i Terma Bania), którzy byli Współorganizatorami i Partnerami Głównymi całego wydarzenia Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska, a Województwo Małopolskie było Partnerem Głównym Mistrzostw Polski MTB, które były głównym wydarzeniem wspomnianego Festiwalu.


Pełne wyniki dostępne są tutaj

Kolejne Mistrzostwa Polski MTB odbędą się w 2024 również w Białce Tatrzańskiej!
komentarze
reklama