Trasa 80. Tour de Pologne zaprezentowana!

Wtorek, 20 czerwca 2023 23:00

Trasa 80. edycji Tour de Pologne UCI World Tour została dziś zaprezentowana na żywo w TVP Sport. Jubileuszowa edycja wprowadza wiele wspaniałych nowości i interesujących miejsc na mapie najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, w którym będzie ścigać się światowa czołówka.

Tradycyjne już zostanie rozegranych siedem etapów. Przygotowano etapy dla sprintetów, 3 etapy górskie i czasówkę. Wszystko to składa się na wspaniałe widowisko, które rozpali polskie drogi w dniach 29 lipca - 4 sierpnia.

- Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Ruszamy 29. lipca z Poznania, a później przed nami etapy: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała, czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji! - zapowiada dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang.

Trasa wyścigu:
ETAP 1 - Poznań - Poznań
ETAP 2 - Leszno - Karpacz
ETAP 3 - Wałbrzych - Duszniki-Zdrój
ETAP 4 - Strzelin - Opole
ETAP 5 - Pszczyna - Bielsko-Biała
ETAP 6 - Katowice, ITT
ETAP 7 - Zabrze - Kraków

źródło: mat. prasowe Lang Team

komentarze
reklama