Rowerowy Rajd Święta Wojska Polskiego

Poniedziałek, 14 sierpnia 2023 07:33

Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej służą ochronie niepodległości państwa i niepodzielności jego terytorium. Zapewniają bezpieczeństwo i nienaruszalność jego granic. Jako podstawowy element systemu obronnego państwa uczestniczą w realizacji polityki bezpieczeństwa i obronności Polski.

15 sierpnia obchodzimy święto Wojska Polskiego, z tej okazji odbywa się w całym Kraju wiele imprez i uroczystości. TC Orzeł Spytkowice w tym dniu organizuje Patriotyczny rajd rowerowy poświęcony siłom zbrojnym Rzeczpospolitej Polskiej oraz pamięci naszych bohaterskich wyzwolicieli i obrońców, w którym weźmie udział około dwudziestu rowerzystów.

Trasa rajdu prowadzi z Rabki-Zdroju do Krakowa skąd powrót przez Kalwarię Zebrzydowską i Suchą Beskidzką. W programie zaplanowano udział we Mszy Świętej w intencji Wojska Polskiego w kościele Garnizonowym w Krakowie, złożenie wieńca pod pomnikiem wojskowym na Cmentarzu Rakowickim oraz pod tablicą upamiętniającą wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej sprzed domu Józefa Piłsudskiego na ul. Oleandry. Uczestnicy odśpiewają Hymn Polski oraz hymn Pierwszej Brygady.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
komentarze
reklama