Ochotnica Bike Fest

Sobota, 19 sierpnia 2023 09:44

Ochotnica Bike Fest to wyjątkowe wydarzenie na rowerowej mapie polskiego kolarstwa, gdzie będą mogli spotkać się miłośnicy jazdy w terenie górskim jak i szosowcy specjalizujący się w stromych podjazdach - tak jak Kasia Niewiadoma, najlepsza polska kolarka szosowa.

Kasia tutaj w Ochotnicy się wychowała i szlifowała swój charakter sportowca, najlepszej ,,Góralki", co potwierdziła tylko zdobywając koszulkę w czerwone grochy dla najlepszego górala na największym wyścigu kolarskim Tour de France. Wydarzenie jest współorganizowane z malowniczą Gminą Ochotnica Dolna a Partnerem Głównym Ochotnica Bike Fest jest Województwo Małopolskie.

Tutaj w Ochotnicy Kasia ma już swój szlak Kasia Niewiadoma-Ochotnica Challenge, który jest podziękowaniem Mieszkańców Gminy i docenieniem jej osiągnięć sportowych. Na szlak składa się 16 asfaltowych odcinków, które są oznaczone, a na szczycie na końcowej tablicy czekają Gratulacje od naszej Mistrzyni! Po tej trasie będzie odbywała się jazda indywidualna na czas jak rajd rowerowy, podczas, których poczujecie w nogach co to prawdziwe góry!

Podczas dwudniowego Ochotnica Bike Fest będziecie mogli spróbować swoich sił w ramach:

SOBOTA:

- MTB 4 Towers in One Day- podczas, którego musicie zdobyć 4 wieże (Lubań, Koziarz, Gorc i Magrurki) w jeden dzień, wymagający maraton o dystansie ok. 106 km z przewyższeniem ponad 4400 metrów, podczas, którego zdobędziecie wszystkie 4 wieże, na które będziecie musieli dodatkowo wejść, aby zdobyć pieczątkę potwierdzającą Wasze wejście, a naprawdę Warto, bo widoki są zapierające! Każdy otrzyma dokładny i sprawdzony plik gpx, personalny lokalizator z trasą, bufety na trasie i gromkie brawa na mecie w Ochotnicy Dolnej.

- Szosa UpHill Kasia Niewiadoma_Ochotnica Challenge - jazd indywidualna na czas z Ochotnicy Dolnej na najwyżej położony odcinek szlaku Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge OS. Skałka (962m.n.p.m.). Dystans to 11.16km z przewyższeniem ok. 480 metrów i maksymalnym nachyleniem jednostowym nachyleniem ok. 32%, tak więc zadbajcie o miękkie przełożenie, aby podjazd Was nie pokonał, a zapewniamy, że na szczycie satysfakcja gwarantowana i piękne widoki! To tutaj swoje kolarskie szlify i charakter budowała nasza najlepsza kolarka szosowa Kasia Niewiadoma, dlatego naszym hasłem będzie:,,Szukamy następców Kasi Niewiadomej"W ramach wyścigu będą też wyścigi dla kategorii Żak, Młodzik, Junior Młodszy, Junior i Amatorzy.

Jazda indywidualna na czas wlicza się do naszego cyklu imprez szosowych Activejet Classic Race 2023 oraz do Challenge Komisji Masters!

W sobotni wieczór po dekoracji zapraszamy na wspólne biesiadowanie przy ognisku i góralskiej muzyce.

NIEDZIELA:

- MTB Up&Down Lubań Towers, w ramach którego możecie wystartować w Uphilu na Lubań, gdzie meta będzie usytuowana dosłownie pod wieżą na wysokości 1211m.n.p.m. , po chwili odpoczynku będziecie mogli uczestniczyć w zjeździe z pod wieży, który jest jednym z najfajniejszych i najbardziej urozmaiconym w Gorcach.

Możecie wystartować w pojedynczej konkurencji lub w obu.

Trasa oznakowana i zabezpieczona na czas zjazdu.

Podczas UpHillu do pokonania macie tylko ok. 9km , ale z przewyższeniem prawie 760 metrów! Natomiast DownHill skończycie wcześniej i pojedziecie w całości w terenie, a dystans do pokonania to wymagające 5,1 km ze spadkiem w terenie ponad 720 metrów, co zapewni Wam nie lada Adrenalinę!

- Rajdy rowerowe Szlakiem Kasia Niewiadoma-Ochotnica Challenge na dowolnym rowerze, ale całość trasy przebiega po asfalcie. Zalecane przełożenia górskie!

Cały szlak to 16 oznaczonych odcinków, wszystkie odcinki prowadzą pod górę, są one oznaczone kolorem niebieskim jako Fun (czyli łatwe, które zaprowadzą Was w Doliny Ochotnicy, a na trasę ze względu na mniej strome podjazdy możecie wybrać się całymi rodzinami) oraz czerwone Pro (trudne odcinki z podjazdami na trasie miejscowo ok. 20%, a w najstromszym miejscu Twarogów nawet 40%!)

W ramach rajdu możecie wybrać wersję:

- Fun (rodzinną) podczas której jedziecie dla czystej przyjemności, do pokonania będzie 7 odcinków , a cała długość trasy to ok. 69km z przewyższeniem 1400 metrów. Tutaj nie liczy się czas przejazdu a wspólna zabawa.

- Pro będziecie mieli do pokonania 15, z czego 8 będzie oznaczonych jako trudne, całość trasy to blisko 113km z przewyższeniem ok. 3300 metrów (Odcinek 14 Studzionki wyłączony w związku z remontem drogi).

Na trasie będziecie mieli wyznaczonych 15 odcinków na podjazdach, musicie swój przejazd zapisać na aplikacji strava.com i udostępnić, zwycięzców wyłonimy na podstawie najkrótszego czasu łącznego przejazdu na wszystkich odcinkach podjazdowych. W związku ze stromymi zjazdami prosimy o bezpieczny i wolny zjazd oraz o nieutrudnianie podjazdu pozostałym uczestnikom.

Dodatkowo w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy na Dwóch Kółkach w Gminie Ochotnica Dolna w niedzielę odbędą się bezpłatne zawody i warsztaty z tematyki bezpieczeństwa na rowerze dla dzieci roczniki 2019-2008 na terenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej. Dla najlepszych pamiątkowe trofea sportowe, a dla wszystkich konkurs z nagrodami.

Zapisy i więcej informacji na stronie organizatora: www.tatracyclingevents.com/ochotnica-bike-fest
komentarze
reklama