Kolarskie Grand Prix Nowego Targu (zdjęcia)

Środa, 13 września 2023 10:02

3 września odbyła się kolejna już impreza charytatywna Winter Classic, której częścią było Kolarskie Grand Prix Nowego Targu.

Poza wyścigiem dzieci w ramach "GPNT - Junior" o którym już pisaliśmy, odbył się wyścig dla dojrzałych już adeptów kolarstwa, który składał się z dwóch etapów. Pierwszy wyścig tzw. Eliminacyjny odbył się w formule wyścigu australijskiego, który polega na tym, że na co drugim okrążeniu odpada ostatni przecinający metę zawodnik. Wyścig ten należy do niezwykle widowiskowych i jest świetnym treningiem szybkościowym.

Najlepszym zawodnikiem został Piotr Bochnak z NKK, na drugim miejscu zawody ukończył Marcin Biniek z Nokia Kraków, a na najniższym stopniu podium stanął Stanisław Bukowski z NKK.

Drugi wyścig tzw. Główny - punktowy polegał na tym, że zawodnicy mieli do pokonania 30 rund (okrążeń) i na co 5 okrążeniu, trzech najszybszych zawodników zdobywało punkty (5, 3, 1), natomiast na 15 i 30 okrążeniu punkty były mnożone razy dwa (10, 6, 2).

Również i w tym wyścigu najlepszym i najszybszym zawodnikiem został Piotr Bochnak z NKK, drugie miejsce zajął Stanisław Bukowski, a trzecie Bartłomiej Iskrzycki, obaj z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego.