X Żonkilowy Rajd Rowerowy (zdjęcia)

Środa, 4 października 2023 09:48

W poniedziałek spod kościoła św. Katarzyny w Nowym Targu wyruszył X Żonkilowy Rajd Rowerowy zorganizowany przez Fundację im Adama Worwy.

Rajd, który był zawsze elementem Finału Akcji Pola Nadziei, został w tym roku zorganizowany na jej rozpoczęcie. To właśnie we wrześniu i październiku każdego roku rozprowadzane są w wielu szkołach i przedszkolach cebulki żonkila, sadzone są Pola Nadziei, które wiosną przypominać mają o tych, którzy w terminalnym okresie swojego życia potrzebują naszej obecności.

"Pamiętaj, że nie jesteś sam" - te słowa Hymnu Nadziei, napisane przez panią Wandę Szado - Kudasik najlepiej wyrażają to, czego potrzebują chorzy u kresu swojego życia.

W szkołach zaangażowanych w akcję prowadzane są pogadanki na temat opieki hospicyjnej i wrażliwości na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych.  Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów podhalańskich szkół od 2012 roku w domach u chorych prowadzona jest bezpłatna rehabilitacja, 

W dziesią=tym, jubileuszowym Rajdzie wzięły udział Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr  3, Szkoła Podstawowa nr 5 z Nowego Targu oraz Szkoła Podstawowa z Ludźmierza. Młodzież reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Placówek Oświatowych z Nowego Targu.

Uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli ścieżkami rowerowymi na nowotarskie lotnisko pod pomnik św. Jana Pawła II, potem udali się do rezerwatu Bór na Czerwonym, by następnie skierować się do wiaty Nadleśnictwa Nowy Targ, gdzie czekał na nich poczęstunek. 

Wspólnie spędzony czas to zawsze okazja do integracji, a także do podziękowania nauczycielom i uczniom za to, że włączają się w wiele akcji organizowanych przez fundację.

Organiozatorzy dziękuję za wsparcie Burmistrzowi Miasta Nowy Targ, Nadleśnictwu Nowy Targ, Hali Handlowej HPSP oraz Firmie Biela. 

źródło: mat. prasowe

komentarze
reklama