Dla Ciebie Polsko!

Czwartek, 16 listopada 2023 11:30

Po raz kolejny rowerzyści z TC Orzeł Spytkowice godnie uczcili Święto Niepodległości biorąc udział w rajdzie rowerowym „Dla Ciebie Polsko!” Wysoko zatknięte flagi Polski i głośna patriotyczna muzyka sprawiają, że peleton rajdu jest już z daleka widziany i słyszany, zwracając na siebie uwagę mieszkańców miejscowości przez które przejeżdża jak również licznych uczestników ruchu drogowego.

Z wielką radością trzeba zauważyć, że społeczeństwo bardzo pozytywnie odbiera taki sposób świętowania i okazywania patriotyzmu odwdzięczając się oklaskami, przyjaznym machaniem czy też w przypadku zmotoryzowanych, wesołym klaksonem.

To sprawia, że rośnie serce uczestnikom rajdu utwierdzając ich w przekonaniu, że warto takie imprezy organizować a także w nich uczestniczyć. Rajd Niepodległości rozpoczął się od udziału we Mszy Świętej w intencji naszej Ojczyzny, która została odprawiona w kościele parafialnym w Spytkowicach, po czym uczestnicy przejechali w zwartym peletonie do Czarnego Dunajca, po drodze składając kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Rabie Wyżnej. W Czarnym Dunajcu o godzinie dwunastej wspólnie z mieszkańcami  wzięli udział w zorganizowanym przez samorząd, publicznym śpiewaniu Hymnu Polski, a następnie delegacja rajdu złożyła wieniec pod Pomnikiem Niepodległości w Rynku. Przy dźwiękach pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Strażackiej, rowerzyści opuścili gościnne  podhalańskie miasteczko udając się w dalszą drogę by na koniec dotrzeć do Spytkowic, gdzie odbyło si  uroczyste zakończenie rajdu i rozdanie pamiątkowych medali. Jedna z uczestniczek rajdu napisała z tej okazji  piękny wiersz okolicznościowy, który prezentujemy poniżej.

Kowalcze Stanisław         
 


Dla Ciebie Polsko!

Łopoczą flagi biało-czerwone
na błękitnym niebie
W Rajdzie Niepodległości jedziemy
Polsko dla Ciebie!

11 listopada przypomina,
że wolność nie zawsze jest dana.
Musimy o nią ciągle zabiegać
Ojczyzno ukochana.

Radość i duma  rozpiera
gdy w rajdzie dla Ciebie jedziemy
Jeszcze Polska nie zginęła m
kiedy my żyjemy!

Jesteśmy tutaj dla Ciebie Polsko,
bo Cię kochamy.
Naszej wolności i ziemi ojczystej
nigdy nie oddamy.


Autor: Danuta Żmudzka  - 11 listopada 2023r.
 

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski,  Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Krzysztof Faber, Starosta Powiatu Nowotarskiego                                                                                                                                        
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego                                       

komentarze
reklama
Galeria zdjęć