Wielki finał! Wszystko rozstrzygnie się pod Hotelem Arłamów

Niedziela, 19 maja 2024 11:30

Nadszedł czas na wielki finał ORLEN Wyścigu Narodów. Sytuacja w klasyfikacji generalnej wciąż jest otwarta, a trasa ostatniego etapu gorąco zachęca kolarzy do ataku. Wszystko rozstrzygnie się na podjeździe pod Hotel Arłamów, gdzie poznamy zwycięzcę 6. edycji wyścigu!

Niedzielny etap ORLEN Wyścigu Narodów będzie pięknym zwieńczeniem pięciodniowej rywalizacji najlepszych zawodników z kategorii U23 na świecie. Kolarze staną na starcie w Lesku, powiat leski, gotowi na niespełna 150 trudnych kilometrów. Trasa jest najeżona podjazdami, a wszystko rozstrzygnie się na bieszczadzkiej rundzie w okolicach Hotelu Arłamów.

Zanim jednak zawodnicy dojadą do kluczowej części etapu, również zmierzą się z wieloma trudnymi wspinaczkami. Na niewiele ponad 50 kilometrów do mety zameldują się pod Hotelem Arłamów, gdzie ulokowana zostanie pierwsza górska premia. Następnie czekają ich piekielnie trudne ścianki w Gruszowej i Kalwarii Pacławskiej – tam zawodnicy po raz ostatni w tegorocznej edycji powalczą o punkty do klasyfikacji górskiej.

Etap zakończy się trudnym, selektywnym podjazdem pod Hotel Arłamów, gdzie w ubiegłym roku najlepszy okazał się Antonio Morgado, obecnie zawodnik UAE Team Emirates, jednej z najlepszych drużyn na świecie. Sytuacja w klasyfikacji generalnej przedstawia się pasjonująco, a prowadzą w niej Francuzi – Mathys Rondel i Brieuc Rolland. Różnice nie są jednak duże, a trzeci Matthew Brennan traci do lidera zaledwie 16 sekund.

W czołowej "10" plasuje się również 3 Belgów, którzy w sprzyjającym im terenie będą starali się wykorzystać przewagę liczebną. Najlepszy z Polaków – Filip Gruszczyński – zajmuje 11. miejsce i wciąż jest w grze o najwyższe pozycje. Szykują się wielkie emocje!

Transmisja z wyścigu będzie dostępna między innymi na antenach TVP Sport i Eurosport Player (również na kanale YouTube Eurosport Polska) od godziny 14:20.

źródło: mat. prasowe

komentarze
reklama