Policjanci na rowerach

Środa, 22 maja 2024 06:24

W miejskich parkach i na ścieżkach rowerowych Nowego Sącza i okolic pojawili się policjanci na jednośladach. Patrole rowerowe z łatwością docierają w trudno dostępne miejsca, a swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa.

Podobnie jak w poprzednich latach wraz z nadejściem wiosennej aury ruszyły patrole rowerowe. Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią funkcjonariusze Wydziału Prewencji sądeckiej komendy. Ich umundurowanie różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie – mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki z daszkiem, posiadają kaski rowerowe. Poza tymi różnicami, policjanci pełniący służbę na jednośladach są wyposażeni i uzbrojeni, jak funkcjonariusze w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych, w tym również w kamery nasobne.

Głównym zadaniem policyjnych patroli rowerowych jest pilnowanie porządku w centrum miasta, jednak w razie konieczności będą też kierowane w dowolne rejony – wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe. Nabrzeża sądeckich rzek, trasy rowerowe na terenie miasta i powiatu, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej.

źródło: Małopolska Policja

komentarze
reklama