Turystyka rowerowa w Nowym Targu i dolinie Dunajca

Wtorek, 23 czerwca 2015 09:12

Turyści podróżujący na rowerach zawitali do Nowego Targu. Do miasta wjechali w asyście kolarzy z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego i pod Ratuszem w Punkcie Informacji Turystycznej spotkali się z władzami miasta. Prawie trzydziestoosobowa grupa rowerzystów to mieszkańcy m.in. Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, USA, Australii.

Do Nowego Targu, gdzie nocują, przyjechali z Suchej Hory (Słowacja) nowo wybudowaną ścieżką rowerową poprowadzoną po nieczynnym nasypie kolejowym.

Organizatorem rowerowych wypraw jest krakowska firma Bird Service, która od 2003 roku organizuje rowerowe przejazdy dla klientów z całego świata. Jak szacuje Maciej Zimowski – właściciel firmy – już przeszło 10.000 osób skorzystało z jego oferty na poznawanie Podhala z rowerowego siodełka.

W krajach europejskich, w których infrastruktura rowerowa jest dobrze rozwinięta, doliny rzek stanowią doskonały ciąg komunikacyjny dla rowerzystów. Odsuwają ich od ruchu samochodowego, a jednocześnie zapewniają dobre połączenie z centrami miast nie mówiąc o walorach widokowych i krajoznawczych.

Wiele wskazuje na to, że dolina Dunajca przy odpowiednim zagospodarowaniu turystycznym uwzględniającym potrzeby turystów rowerowych oraz odpowiednich działaniach marketingowych może stać się markowym produktem turystycznym.

Oprac. Adam Perchał/UM w Nowym Targu, zdjęcia Michał Adamowski
komentarze
reklama
Galeria zdjęć