72. Tour de Pologne w Zakopanem

Czwartek, 25 czerwca 2015 21:32

Już 6 i 7 sierpnia 2015 r. do Zakopanego zawita 72. Tour de Pologne. W tych dniach mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicach miasta, spowodowane przejazdem kolarzy podczas V i VI etapu wyścigu.

V etap TdP rozpocznie się w dniu 6 sierpnia 2015 r. (czwartek) o godz. 12.40 w Nowym Sączu. O godz. 15.00 kolarze wjadą na tzw. rundę tatrzańską do Bukowiny Tatrzańskiej od strony Brzegów. Rundę tatrzańską, która prowadzić będzie przez Ząb, Nowe Bystre, Słodyczki, Kościelisko, Krzeptówki, Cyrhlę, Wierch Poroniec, Bukowina Tatrzańska, Poronin z meta w Zakopanem zawodnicy przejadą 3-krotnie. W tym czasie duże utrudnienia w ruchu występować będą w okolicach Wielkiej Krokwi, gdzie zaplanowana jest meta V etapu.

Etap VI w dniu 7 sierpnia 2015 r. (piątek) tradycyjnie już rozpocznie się startem honorowym o godz. 13.35 spod Bukovina Terma Hotel Spa i biec będzie do Zakopanego, gdzie uczestnicy wyścigu przejadą 3-korotnie ulicami: Droga do Olczy, Droga na Bystre, Chałubińskiego, Witkiewicza, Tetmajera, Piłsudskiego, Bronisława Czecha, Przewodników Tatrzańskich, Karłowicza, Droga na Bystre; po czym wrócą na pętle „Bukowiańskie”: Poronin, Biały Dunajec, Ząb, Sierockie, Leszczyny, Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny, Bukowina Tatrzańska, którymi jechać będą 4-krotnie.Meta o godz. 18.45 w Bukowinie na Rondzie Klin. W związku z wyścigiem Rondo Klin będzie zamknięte od godz. 4.00 do 24.00 w dniu 7 sierpnia, a także w dniu 6 sierpnia na czas przejazdu kolarzy.
komentarze
reklama