Zakopane zamieni się w rowerową mekkę

Poniedziałek, 29 czerwca 2015 08:34

Po udanej edycji festiwalu rowerowego w Kluszkowcach z której relacje prezentujemy poniżej organizator imprezy, czyli firma JR Events zapowiedziała kolejną edycje. Tym razem rowerowy atak nastąpi w centrum Zakopanego, gdzie przez trzy dni odbędzie się masa rowerowych atrakcji – będzie się działo, że hej!

W Zakopanem imprezy Joy Ride znane są od 10 lat. To na stoku Harenda znajdującym się przy wjeździe do miasta odbywało się oficjalne zakończenie sezonu rowerowego. Tym razem jednak, dzięki współpracy z miastem serce festiwalu zostanie ulokowane w samym centrum! To Dolna Rówień Krupowa zamieni się w rowerową mekkę, a kultowy stok Harenda będzie ją wspierać organizując na swoich zboczach 2 z 6’ciu dyscyplin.
MIASTECZKO FESTIWALOWE

Od 24 lipca aż do 26’stego Joy Ride’owe miasteczko wypełnią namioty czołowych firm rowerowych, tuż obok nich powstanie rowerowe przedszkole, a w jego ramach odbędzie się kilka mini dyscyplin specjalnie dla dzieciaków. Jak mówi organizator Szymon Syrzistie „oprócz standardowych dyscyplin organizowanych w ramach naszego cyklu chcemy stworzyć rowerowy świat przyjazny rodzinom”. „Rowerowe przedszkole to specjalny tor wybudowany na tę okazje. Zawiera elementy pump tracka, pochylni i band – dzięki niemu dzieciaki będą mogły zrobić pierwsze kroki w jeździe troszkę bardziej ekstremalnej” – dodaje Syrzistie. W samym miasteczku znajdzie się również tor do pumptracka skonstruowany przez BT Project oraz mobilna skocznia rowerowa. To na niej odbędzie się niesamowity show z czołówką Polskich zawodników w roli głównej. Najpierw zaprezentują publiczności wszystkie podstawowe ewolucje, następnie spróbują wykonać synchroniczne salto w tył, a wieczorem zawalczą o zwycięstwo w konkurencji „best trick”.


6 DYSCYPLIN DLA KAŻDEGO

Oczywiście oprócz sielankowego pikniku rowerowego pod samiućkimi Tatrami odbędzie się poważna rywalizacja sportowa. Przez trzy dni odbędą się zawody w 6 konkurencjach takich jak:
- Joyride.pl Downhill – na znaną i lubianą trasę Harendy po raz kolejny wyjadą zawodnicy, żeby sprawdzić kto tym razem będzie najszybszy. Dalekie skoki, przejazdy między drzewami i duża prędkość, to wizytówka downhillu.
- Kellys Enduro – z festiwalowego miasteczka ruszą endurowcy na lokalne odcinki specjalne przypominające łatwiejsze wersje tras downhillowych.
- BT Project Pumptrack – na wąskim i pełnym muld torze zawodnicy sprawdzą, kto potrafi pokonać go najszybciej – oczywiście bez pedałowania!
- Kärcher Dual Slalom – popularne w latach 90’tych wyścigi równoległe nadal są w modzie, a rywalizacja koło w koło to gwarancja mocnych emocji.
- Cyklokarpaty Maraton – znany cykl maratonów zawita do zimowej stolicy Tatr, gdzie zawodnicy ruszą w kilkunastokilometrową trasę, która widokowo nie ma sobie mocnych.
- Kids Race – zawody dla najmłodszych na prostej kilkusetmetrowej pętli. Tutaj każdy wygrywa!


CO WIĘCEJ?

Joy Ride’owe imprezy znane są z „dodatków”, które sprawiają, że chce się tam być jak najdłużej. Jednym z takich dodatków będzie wypożyczalnia rowerów. Kilkanaście najnowszych maszyn będzie czekało na swoich testerów, którzy zabiorą je na pobliskie trasy endurowe lub szosowe. Kolejnym miłym dodatkiem będzie spore afterparty, projekcja filmów rowerowych i mini konkursy z nagrodami.
Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę zakopane.joyride.pl i stronę wydarzenia (https://www.facebook.com/events/364408103724771/)


PRZYJACIELE FESTU

Partnerzy: Miasto Zakopane, Biuro Promocji Zakopanego, ZEW Niedzica, Niedzica.pl
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Fox, Kärcher
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, MTB.pl, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Polska na rowery, Teleexpress.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Dirt it more, Polish 4x open, Enduro Trails, RowerowePodhale.Eu

Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego
komentarze
reklama