Tatraman - dla ludzi z żelaza

Piątek, 31 lipca 2015 22:23

Tegoroczna edycja zawodów triathlonowych TATRAMAN odbędzie się 22 sierpnia. Do 6 sierpnia przyjmowane są zapisy do udziału w tych zawodach.


- TATRAMAN to zawody triathlonowe na dystansie 113 km. Pływanie odbywa się na zaporze elektrowni Niedzica, między zamkami Czorsztyńskim i Niedzickim. W tym górskim jeziorze woda prawie zawsze jest zimna. Na trasie rowerowej zawodników czekają ciężkie podjazdy i karkołomne zjazdy a na zakończenie bieg do mety usytuowanej na szczycie Kasprowego Wierchu ( w pionie trzeba pokonać 1200m). Wszystko to sprawia że są to jedne z najtrudniejszych zawodów triathlonowych. W tym roku po raz drugi zawodnicy zmierzą się z tą trasą - informuje komandor zawodów Lucjan Habieda.

Ci którzy mają w sobie moc i poczuli zew triathlonu mogą jeszcze dołączyć do elitarnego grona. Zapisy trwają do 6 sierpnia. Wszystkich pozostałych zapraszamy do kibicowania na trasie i do Bazy zawodów na Polanie Sosny w Niedzicy. Będą tam atrakcje nie tylko dla zawodników, na pewno najmłodsi sympatycy triathlonu będą zachwyceni.

Popularność triathlonu w naszym kraju w ostatnich latach bardzo wzrosła i powoli doganiamy inne kraje. Dla tych co nie skojarzyli to triathlon jest sportem składającym się z trzech konkurencji: pływania, jazdy rowerem i biegu. Zmiany sprzętu między konkurencjami wliczają się do czasu zawodów. Wygrywa najszybszy. Dystansy na poszczególnych etapach bywają różne ale zawsze musi być zachowana proporcja. Bardzo dużo zawodów na świecie wzoruje się na kultowych zawodach w KONA na Hawajach. Tam rozgrywane są Mistrzostwa Świata na dystansie 226 km ( pływanie 3,8 km-rower 180 km-bieg 42,2 km czyli popularny maraton).

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
komentarze
reklama