Finał Maratonu Cyklokarpaty w Wierchomli

Piątek, 25 września 2015 15:41

W ostatnią sobotę w Wierchomli odbył się ostatni finałowy wyścig z cyklu maratonów górskich Cyklokarpaty. W tym roku było 11 edycji- głównie w województwie podkarpackim, ale kilka gościło bliżej Nowego Targu: Kluszkowce, Zakopane, Koninki czy właśnie Wierchomla.

Wierchomla przywitała nas deszczem i chłodem, ale już na początku trasy był długi podjazd, więc można się było szybko rozgrzać. Trasa nie należała do trudnych technicznie, ale była wymagająca ze względu na ilość i długość podjazdów, które skutecznie wymęczyły zawodników.

Na finał wybrali się prawie wszyscy zawodnicy NKK- IGLOO- JMP.race, którzy startują na mtb. Damska część klubu spisała się prawie wyśmienicie. Po raz pierwszy na zawodach mtb wystartowała Gabrysia Milon, która kolarstwo górskie dopiero zaczęła trenować i od razu wywalczyła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W tej samej kategorii wygrała nasza zawodniczka- Alicja Bałajewicz. Magda Piróg niestety zaliczyła defekt i nie ukończyła wyścigu. Bardzo ładnie pojechał również Jarek Książek, któremu w mocnej kategorii M2 bardzo niedużo brakło do szerokiego podium.
Tego samego dnia odbyły się szosowe zawody z cyklu Road Maraton w Rajczy. Trasa liczyła 102km z sumą przewyższeń 1800m. Jedynym przedstawicielem NKK-IGLOO- JMP.race był Krzysztof Kępa, który zajął 4 miejsce w swojej kategorii.