VeloSkawa dopiero po 2017 roku

Piątek, 1 kwietnia 2016 10:21

Miłośnicy rekreacji rowerowej z Wadowic i okolic na budowę tras rowerowych m.in. w kierunku na zbiornik w Świnnej Porębie będą musieli poczekać jeszcze kilka lat. Województwo zamierza najpierw wybudować inne odcinki ścieżek dla dwukołowców.

Na zlecenie Województwa Małopolskiego opracowano koncepcję budowy zintegrowanej sieci tras rowerowych, biegowych oraz narciarskich tras biegowych w Małopolsce - przypomniał radny sejmiku Filip Kaczyński. W ramach tej koncepcji zaplanowano trasę rowerową pn. VeloSkawa o długości 107 kilometrów prowadzoną doliną rzeki Skawy, nieeksploatowanymi liniami kolejowymi, drogami lokalnymi od Suchej Beskidzkiej na południu do granicy województwa śląskiego na północy.

Niestety, na realizację tego odcinka będzie trzeba poczekać. Jak poinformował bowiem Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego, ze względu na skomplikowaną procedurę związaną z przejęciem gruntów od PKP oraz koordynację z inwestycjami związanymi z budową zbiornika w Świnnej Porębie, trasa VeloSkawa nie jest planowana do realizacji z latach 2016- 2017.

Dodał, że na terenie Małopolski obecnie realizowane są trzy docinki tras rowerowych - wiślana trasa rowerowa od Brzeszcz do Skawiny; od gminu Drwina do gminy Szczucin; oraz VeloDunajec od Wierzchosławic do Biskupic Radłowskich.

eł/
komentarze
reklama