TdP. Najlepsi kolarze odwiedzą małopolskie miasta

Wtorek, 5 kwietnia 2016 09:54

Przez województwo małopolskie będzie przebiegało najwięcej etatów tegorocznej polskiej wielkiej pętli kolarskiej. Finał wyścigu Tour de Pologne zaplanowano tradycyjnie czasówka w Krakowie. Nie zabraknie rzecz jasna górskich etapów.

Najlepsi kolarze świata w ramach wyścigu dookoła Polski ścigać się będą od 12 do 18 lipca. Zmagania rozpoczną w Radzyminie pod Warszawą. W stolicy zaplanowano finisz pierwszego etapu.

Peleton na teren Małopolski wjedzie trzeciego dnia zawodów w okolicach Olkusza. Z tego miasta uda się przez Chrzanów, Zator, Wadowice, Myślenice i Limanową do Nowego Sącza. Z tego też miasta kolarze popędzą na wschód i chwilowo opuszczą nasze województwo w etapie, którego metę zaplanowano w Rzeszowie.

Piątego dnia wyścigu, a więc 16 lipca, peleton znów zawita na małopolskie szosy. Tym razem start etapu zaplanowano w Wieliczce, a kolarze po trasie wiodącej przez Dobczyce, Mszanę Dolna, Rabę – Zdrój i Czarny Dunajec zafiniszują w Zakopanem.

Przedostatni etap to tradycyjnie ściśle górskie pętle wokół Podtatrza ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Równie tradycyjne będzie zakończenie wyścigu 18 lipca podczas czasówki w Krakowie.

Na tym nie koniec. Dzień po tym, jak zawody zakończa mężczyźni, po raz pierwszy w historii w ramach Tour de Pologne rywalizować będą panie. Wyścig kobiet zostanie rozegrany w dniach 19-20 lipca, a jego trasa obejmie trzy etapy. Pierwszego dnia peleton przejedzie dwie 50-kilometrowe rundy wokół Zakopanego. Dzień później zostaną rozegrane dwa etapy. Najpierw górska przeprawa na rundach królewskiego etapu Tour de Pologne UCI World Tour, czyli dwie pętle z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej z sześcioma górskimi premiami. Po południu 4-kilometrowa jazda indywidualna na czas Bukowina Tatrzańska – BUKOVINA Resort.

komentarze
reklama