Uczniowie ZSZ w Czarnym Dunajcu rozpoczęli sezon rowerowy (zdjęcia)

Środa, 13 kwietnia 2016 23:17

Z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Krakowie z siedzibą w Czarnym Dunajcu otrzymaliśmy relacje dotyczącą inauguracji sezonu rowerowego.

"Jadę na rowerze słuchaj do byle gdzie…."

Tymi słowami popularnej niegdyś piosenki Lech Janerki można zilustrować rozpoczęcie " sezonu rowerowego" w ZSZ w Czarnym Dunajcu. Może nie " byle gdzie", ale " tam, gdzie chcę", bo wybór jest ogromny- ZDZ usytuowany jest w pobliżu Historyczno- Kulturowo-Przyrodniczego Szlaku Rowerowego Wokół Tatr, a szkoła chcąc uatrakcyjnić ofertę edukacyjną w ramach zajęć wychowania fizycznego, zakupiła 30 wysokiej klasy rowerów turystycznych.

Na efekty nie trzeba było długo czekać- wycieczki rowerowe to obecnie najbardziej popularna w szkole forma zajęć kultury fizycznej ( frekwencja prawie 100%). Mieszkańcy okolicznych miejscowości widzą nieraz zorganizowane grupy uczniów ubranych jednolicie w kamizelki odblaskowe z logo szkoły i kaski, których zakup sfinansowało PZU.

Trasa szkolnych wypraw rowerowych najczęściej wiedzie wzdłuż transgranicznego odcinka szlaku wiodącego z Nowego Targu trasą dawnej linii kolejowej do Czarnego Dunajca i dalej przez przejście graniczne do Suchej Hory na Słowacji. Uczniowie równie chętnie korzystają z utwardzonych ścieżek turystycznych zbudowanych przez Gminę Czarny Dunajec tzw. Pętli Puścizn Czarnodunajeckich.

Przejażdżka rowerowa po tych trasach pozwala uczniom przyjrzeć się otaczającej ich przyrodzie, bo przecież ten szlak rowerowy wiedzie wzdłuż unikatowych na skalę europejską siedlisk roślin i zwierząt. O niezwykłości tych tras uczniowie mogą dowiedzieć się również zatrzymując się pod jedną z wielu na trasie tablicą informacyjna zawierającą ciekawe informacje o miejscu , przez które przejeżdżają - czyli... przyjemne z pożytecznym.

źródło: szkoła
komentarze
reklama
Galeria zdjęć