Niepełnosprawni wyjadą na trasę podczas ekstremalnego festiwalu rowerowego

Poniedziałek, 9 maja 2016 22:39

W piątek 13 maja w Kluszkowcach rozpoczyna się Joy Ride BIKE Festival, podczas którego również niepełnosprawni wyjadą na trasy zjazdowe.

Przez trzy dni zawodnicy będą rywalizować w ekstremalnych skokach, długodystanoswym maratonie, szybkim zjeździe rowerowym i wielu innych. Na trasie downhillowej pojawią się również czterokołowe rowery kierowane przez niepełnosprawnych sportowców. Będą jeździć przez piątek i sobotę, natomiast właśnie w sobotę o 13:00 zrobią pokaz specjalnie dla przedstawicieli mediów, po czym wspólnie przejdą na polanę przy górze Wdżar, gdzie odbędą się pierwsze testy rowerów. Każdy niepełnosprawny będzie mógł spróbować swoich sił na czterech/trzech kółkach.

W pełni zabudowane kaski, zbroje rodem ze świata motocykli i rower z pancernymi amortyzatorami – taki zestaw nieodłącznie kojarzy się z „wariatami” pędzącymi pomiędzy drzewami. Dla jednych istne szaleństwo i piękny spektakl, dla drugich całe życie. A co gdyby na trasie pojawił się niepełnosprawny na czterokołowym rowerze?

Choć festiwal odbywa się w Kluszkowcach już od 5 lat to dopiero w tym roku niepełnosprawni wyjadą na trasę. Wszystko dzięki specjalnym czterokołowym rowerom, przypominającym quady. W piątek oraz sobotę Bartosz Mrozek i Igor Sikorski (wicemistrz Europy w narciarstwie alpejskim) będą udowadniać, że definicja „niepełnosprawności” zmienia swoje znaczenie. Co więcej każdy wózkowicz będzie mógł spróbować swoich sił. Wystarczy zapisać się w piątek lub sobotę (do 12:00) i wsiąść do czterokołowej machiny podczas testów organizowanych w sobotę (14.05.16). Do dyspozycji będą maszyny Quadrix (ibex, hand’s, axess) oraz Sport-on (explorer, xcr, skorpion).

Testy rowerów to tylko część atrakcji czekających na widzów. W ramach trzydniowego festiwalu odbędą się starty setek zawodników w 9 konkurencjach rowerowych, w tym długodystansowego maratonu czy równoległego wyścigu zjazdowców - Kärcher Dual Slalom. Ważnym punktem programu są również targi rowerowe oraz pokazy filmów. Jak co roku wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale przed wyruszeniem w drogę warto sprawdzić harmonogram na stronie joyridefest.pl

Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Shimano, Fox, Kärcher, Sony Action Cam, Mitko
Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko, Ochotnica
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, MTB Academy, Polish 4x open

źródło: materiał prasowy

komentarze
reklama