Województwo Małopolskie zaprasza na rowerowe szaleństwo do Nowego Targu

Sobota, 18 czerwca 2016 00:05

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca wszyscy sympatycy kolarstwa powinni wybrać się do Nowego Targu. Właśnie to miasto i jego malownicza okolica staną się bowiem areną trzeciej odsłony tegorocznych Rodzinnych Rajdów Rowerowych, których pomysłodawcą jest Województwo Małopolskie. Impreza adresowana jest do wszystkich miłośników dwóch kółek bez względu na wiek. Start rajdu punktualnie o 11:00.

Dla sympatyków wycieczek rowerowych, którzy zdecydują się sprawdzić swoją formę w Nowym Targu przygotowano trzy warianty trasy o różnej długości. Najbardziej wytrwali będą mieli do przejechania aż 37 km z Nowego Targu, przez Stare Bystre do Czarnego Dunajca… i z powrotem. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dwoma kółkami, przygotowano trasę po Nowym Targu i do Starego Bystrego. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest zgłoszenie i pobranie numeru startowego. Zapisy prowadzone będą od godz. 9:00 w nowotarskim parku miejskim. Dokładny program rajdu w Nowym Targu dostępny jest na stronie wydarzenia.

Główną ideą rajdów jest promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przez całe rodziny. Organizacja rajdów we wszystkich subregionach Małopolski ma umożliwić udział w imprezach wszystkim chętnym, bez konieczności odległego dojazdu do miejsca wydarzenia. Każdy rajd ma swoją bazę w malowniczym i ciekawym miejscu (np. Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu, polana w Puszczy Niepołomickiej, Rynek w Alwerni, Zespół Pałacowy w Młoszowej).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na starcie każdy uczestnik otrzymuje bezzwrotny numer startowy, mapkę trasy, informator rajdowy z zasadami rajdu i programem. Po ukończeniu trasy, wszyscy otrzymają pamiątkowy medal lub button. Na uczestników czeka posiłek, festyn sportowy oraz różne gry i zabawy rowerowe dla dzieci. Jak co roku nie zabraknie również konkursów.

Z roku na rok rośnie zainteresowanie imprezą. W 2015 r. we wszystkich rajdach wzięło udział ok. 4 tys. zawodników. W tym roku już podczas pierwszego rajdu organizatorzy doliczyli się 2 tys. uczestników. Zwiększa się też liczba samych rajdów: w 2014 roku odbyło się ich 5, w 2015 roku – 7 rajdów, a na ten rok zaplanowano ich 9.

Rodzinne Rajdy Rowerowe zostały docenione w plebiscycie „Odkrywamy Małopolskę” zajmując drugie miejsce w kategorii "wydarzenia". Organizatorem imprezy jest Małopolski Związek Kolarski, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Więcej informacji na stronie Rodzinnych Rajdów Rowerowych.

Terminy pozostałych rajdów rowerowych:
26.06.2016 Niedzica Polana Sosny
02.07.2016 Chochołów
09.07.2016 Przeciszów
07.08.2016 Alwernia
28.08.2016 Puszcza Niepołomicka
04.09.2016 Nowy Sącz

źródło: UMWM

komentarze
reklama