Rusza festiwal Joy Ride Zako Days

Piątek, 24 czerwca 2016 12:15

Dzisiaj w Zakopanem rusza trzydniowy festiwal rowerowy.

Festiwal rozpocznie się w piątkowy wieczór w Gugu Parku na ulicy Piłsudskiego, gdzie m.in. pojawi się kino plenerowe, a na jego ekranie najlepsze produkcje rowerowe na świecie! Z pewnością nawet osoby z poza świata rowerzystów będą z zapartym tchem oglądać najlepszych zawodników ekstremalnych na świecie.

Wstęp na festiwal jest całkowicie darmowy. Po piątkowej rozgrzewce w sobotę i niedziele festiwal przeniesie się na Dolną Rówień Krupową, gdzie zostanie wybudowane miasteczko Joy Ride Zako Days! Na jego terenie czeka na was ponad 17 namiotów najlepszych firm sportowych, foodtrucki o nazwie „żarcie na kółkach”, pokazy skoków rowerowych i wiele innych.

W sobotę i niedziele odbędą się szkolenia z trzech dziedzin:
- Rowerowe z MTB Academy
- z Pierwszej Pomocy z Extreme Trauma Team
- z Fizjoterapii Sportowej z CITO
Niezależnie od wieku i posiadanych umiejętności każdy może wziąć w nich udział. Jedno szkolenie będzie trwało 1,5 godziny. Wpisowe wynosi 10zł i w całości zostanie przekazane na pomoc dla małego Maxa (namaxadlamaxa.pl). Zapisy odbywają się online: http://joyride.pl/2016/06/charytatywne-szkolenia-rowerowe-na-joy-ride-zako-days/

W sobotę odbędzie się jedyny na Podhalu przejazd rowerowej masy krytycznej. Do pokonania jest 13’ście kilometrów bardzo łatwej trasy, a cel który przyświeca rowerzystom jest piękny w swojej prostocie – przypomnieć miastu, że jednośladowcy istnieją!
Szczegóły przejazdu: http://joyride.pl/2016/06/szczegoly-przejazdu-podhalanskiej-masy-krytycznej/

Przez cały okres trwania festiwalu dzieciaki będą mogły pojeździć po wybudowanych na tą okazję przeszkodach oraz wkroczyć na wyboisty tor o nazwie pumptrack. Co więcej w sobotę o 12:00 odbędą się zawody dla dzieci do lat 13 i warto podkreślić, że są to jedne z nielicznych zawodów dla najmłodszych, które są w całości darmowe!
Harmonogram festiwalu znajduje się na stronie zakodays.pl, a projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Zakopiańskim Centrum Kultury.

Organizatorzy: Miasto Zakopane, JR Events, Zakopane.pl
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, MTB Academy

źródło: materiał prasowy

komentarze
reklama