Tour de Pologne wjeżdża dziś do Małopolski

Czwartek, 14 lipca 2016 09:56

Aż 240 kilometrów będą dziś mieli do pokonania kolarze w trzecim etapie wyścigu Tour de Pologne. Wystartują z Zawiercia by po pierwszych górskich odcinkach tegorocznej edycji osiągnąć metę w Nowym Sączu.

Kolarze pokonali już dwa pierwsze etapy 73. Tour De Pologne -w pierwszym liczącym 135 kilometrów z Radzymina do Warszawy triumfował Davide Martinelli z teamu Etixx – Quick Step.Drugi etap rozegrany wczoraj po południu na 153 kilometrowej trasie z Tarnowskich Gór do Katowic wygrał Fernando Gaviria także z teamu Etixx – Quick StepDziś po południu kolarze wystartują z Zawiercia by w okolicach godziny 18.oo pojawić się na ulicach Nowego Sącza. Końcówka tego etapu to coraz więcej wzniesień i trzy górskie premie: Wysokie, Mystków i Kunów, a już w samym Nowym Sączu na peleton czeka Premia Specjalna Koral, Premia Specjalna Fakro i trzy rundy po 7,4 km.

Jutro wyścig opuszcza Małopolskę i finiszuje w Rzeszowie, by w sobotę na dobre powrócić już na trzy kolejne etapy do Wieliczki, Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej i Krakowa.

wo/

zdjęcia Szymon Gruchalski / tourdepologne.pl

komentarze
reklama