Kolejna edycja Podhale Tour

Czwartek, 21 lipca 2016 12:10

Już w niedzielę 24 lipca w Rabie Wyżnej (powiat nowotarski) odbędzie się trzeci etap Podhale Tour. Tym razem kolarze walczyć będą o Puchar Wójta Gminy Raba Wyżna

Zawody organizuje Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, przy współudziale Gminy oraz GOK Raba Wyżna.

Trasa wyścigu liczy 68 km (A) lub 51km (B) i prowadzi z Raby Wyżnej przez Pieniążkowice, Odrowąż, Bukowinę Osiedle do Piekielnika, by wrócić przez Załuczne i Odrowąż do Raby, gdzie czterokilometrowym podjazdem zakończy się na przełęczy w Harkabuzie.
Ci uczestnicy, którzy pokonują dłuższą trasę w której dochodzi dodatkowa pętla powalczą również o zwycięstwo na górskiej premii, którą usytuowano na stromym podjeździe w Odrowążu. Zawodnicy będą walczyć o Puchar Wójta Gminy Raba Wyżna, ale też o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji generalnej, w której zwycięzca zdobywa Kolarski Puchar Podhala ufundowany przez Starostę Nowotarskiego.

W dotychczasowej rywalizacji zdecydowanie prowadzi pochodzący właśnie z Raby Wyżnej Adam Wójcik UKS Podwilk, lecz to dopiero półmetek i w czołówce zapowiada się ostra walka.

Zapisy przyjmowane będą od godz. 9:30 na terenie kompleksu sportowego w Rabie Wyżnej a start zaplanowano na godzinę 13:00
W samo południe natomiast odbędą się zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej o Grand Prix Gminy Raba Wyżna.

Więcej o imprezie na www.podhaletour.tcorzel.pl

mat. prasowe, zdj. arch. Piotr Kuczaj
Więcej na temat
komentarze
reklama