Podhale Tour 2016 - ostatni akord w Spytkowicach

Czwartek, 25 sierpnia 2016 21:41

28 sierpnia w Spytkowicach, odbędzie się ostatni etap szosowych zawodów kolarskich, Podhale Tour 2016. Jest to wyścig o Puchar Wójta Gminy Spytkowice w jeździe indywidualnej na czas, a jego wyniki liczą się do klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy powalczą na 50 kilometrowej trasie, biegnącej przez Rabę Wyżną, Pieniążkowice, Piekielnik, i Jabłonkę, a start i meta zostały usytuowane w okolicy stacji narciarskiej i hotelu „Beskid” w Spytkowicach, gdzie będzie również biuro zawodów.

Dla najlepszych zawodników, czekają atrakcyjne nagrody i trofea sportowe, fundowane przez Starostę Powiatu Nowy Targ - Krzysztofa Fabera, posła na Sejm RP – Edwarda Siarkę, Wójta Gminy Spytkowice – Ryszarda Papanka, oraz sponsorów, którzy od kilku lat wspierają nasze zawody. Uwaga! Organizatorzy szykują miłą niespodziankę dla każdego sklasyfikowanego w generalce.

Od pierwszego etapu, który odbył się na terenie Gminy Czarny Dunajec, obserwujemy zaciętą rywalizację, której stawką jest zdobycie prestiżowego „Kolarskiego Pucharu Podhala”. Faworytem jest aktualny lider Adam Wójcik UKS Podwilk, który wyprzedza Łukasza Kunca THULE - JMP i Marka Wojnarowskiego VACC. Duże emocje będą w pozostałych, pięciu kategoriach wiekowych mężczyzn gdzie różnice czasowe pomiędzy zawodnikami są bardzo małe. Jest to wynikiem dużej frekwencji oraz ciągłego podnoszenia poziomu sportowego uczestników – to cieszy, bo taki m.in. jest cel tej imprezy.

Wśród kobiet, sytuacja raczej klarowna, prowadzi z dużą przewagą Justyna Kogut przed Magdą Horabik TKKF UKLEJNA MYŚLENICE i Marią Pietruszką DAMSKIE TRENINGI NA SZOSIE.

W Spytkowicach odbędą się również tradycyjnie zawody Mini Podhale Tour, dla dzieci i młodzieży szkolnej – „Grand Prix Gminy Spytkowice”, na trasie MTB, na wyciągu narciarskim „Beskid”, które zaliczają się do klasyfikacji Grand Prix Podhala.

Najlepsi uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody i trofea sportowe, a każdy sklasyfikowany w generalce którzy wzięli udział minimum w trzech zawodach - otrzyma upominek od organizatora.

Na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl dostępny regulamin, wyniki, zdjęcia i trasy


mat. prasowe, oprac. wo/ fot. arch. M. Adamowski
komentarze
reklama