Rajd Rowerowy Śladami św. Jana Pawła II (zdjęcia)

Wtorek, 2 maja 2017 09:03

VI Rajd Rowerowy Śladami św. Jana Pawła II wystartował sprzed nowotarskiego kościoła pod wezwaniem patrona wydarzenia. Piękną aurę na pewno zapewnił patron wydarzenia – św. Jan Paweł II, wielki entuzjasta sportu i rekreacji.

Rajd tradycyjnie rozpoczęła Msza Św. z ucałowaniem relikwii świętego. Wystartowało kilkudziesięciu uczestników, również z sąsiednich miejscowości m.in. z Klikuszowej czy Rzepisk. Była też rodzina ze Śląska, która korzystając z wypoczynku na Podhalu postanowiła wziąć czynny udział w rajdzie. Niektórzy na rajd pojechali w specjalnych koszulkach zamówionych na tę okazję. Inni z plecakami upamiętniającymi zeszłoroczne Światowe Dni Młodzieży.

Rowerzyści udali się najpierw na nowotarskie lotnisko, gdzie pod pomnikiem Jana Pawła II upamiętniającym pobyt papieża Polaka w tym miejscu, ksiądz diakon Marcin Napora poprowadził modlitwę różańcową. Z tego miejsca trasami ścieżki rowerowej uczestnicy udali się do Ludźmierza pod pomnik Papieża w Ogrodzie Maryjnym. Część rowerzystów z Ludźmierza wróciła do parafii, a pozostali pojechali jeszcze ścieżką rowerową do Czarnego Dunajca.

Na rowerzystów powracających do kościoła św. Jana Pawła II czekał poczęstunek. Na twarzach uczestników rajdu nie widać było zmęczenia, ale radość z tak pięknie przeżytego VI Rajdu Rowerowego.

Szymon Pyzowski
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć